Škola stylu // 1. víkend

Monday, September 09, 2013


Tady je slíbená ochutnávka z prostředí Kurzu stylistů ve Škole stylu, kterou právě navštěvuji. První den jsme se všichni seznamovali, s holkama jsem odevzdávaly domácí úkol (koláž, na kterou se můžete podívat na facebooku), pak už následovala první přednáška Alenky Šafratové na téma Módní trendy a zákonitosti v jejich vývoji. Řešily jsme trendy versus tradice a hodnotily povedené street style outfity, ale i ty, které se nezdařily. Přesvědčily jsme se o tom, že ve stylingu není vždy snadné najít správné výrazy pro odůvodnění chyb. Také jsme psaly první test. V neděli byla znát už uvolněnější atmosféra, s ostatními kurzistkami jsme před první přednáškou probíraly probíhající NY Fashion Week, pak jsme se dostaly k make-upu a ve finále jsme řešily jídlo. Co se týče vzdělávání, čekala nás další přednáška o trendech, o jejich aplikování, rozpoznávání a o tom, které trendy udávají směr na sezónu podzim/zima 2013-2014. Zahrály jsme si na módní policii, učily se fashion pojmy, podívaly se do historie a připomněly si klíčové momenty, které ovlivňovaly módu. Další nedělní přednáška patřila speciálnímu hostujícímu lektorovi, kterým byl sám pan fotograf Robert Vano. Přes 3 hodiny jsme poslouchaly jeho neuvěřitelné zážitky, jeho jedinečné zkušenosti, rady, vášně, záliby, no vážně jsem se nasmála. Bylo toho daleko víc, ale jistě chápete, že celý víkend se sem nevejde :). Určitě se s vámi podělím o průběhu dalšího víkendu, sama jsem zvědavá co přinese.

Translation // Here is the promised post describing the atmosphere in the Stylist Course at Škola Stylu which I am currently attending. We were all getting to know each other on the first day, we handed in our homework (a collage which you can find on facebook) and then we listened to the first lecture given by Alenka Šafratová on the subject of Fashion trends and some rules of their development. We went through trends versus tradition and reviewed good as well as bad examples of street style outfits. We figured out the hard way that it’s not always easy to come up with the right expressions for describing styling mistakes. We also had our first test. On Sunday, the atmosphere was distinctly more relaxed, we discussed the current NY Fashion Week with the other students,  then we moved onto make-up and finally ended up discussing food all prior to our first lecture. As far as teaching goes, we has another lecture about trends, specifically about applying and recognising them and about trends which are influencing the upcoming autumn/winter 2013/2014 season. We played fashion police, learned some fashion jargon and looked back into history to remember key moments which influenced fashion. Another of our Sunday’s lectures included a special host lecturer, none other than the photographer Robert Vano. We listened to his incredible adventures for over three hours, as well as his experiences, advice, passions and hobbies. I really had a good laugh. So much more went on as well but I’m sure you understand I can’t fit the whole weekend in here J I’ll definitely keep you updated about the upcoming weekend as well, I’m excited about what it’ll bring our way!
 

24 COMMENTS ♥

 1. Těším se na další článek. Určitě jsi měla štěstí na super lidi a budete výborná parta :)

  ReplyDelete
 2. to musí být nejvíc super! užívej si to :)

  ReplyDelete
 3. Přednáška od Roberta Vana musela být určitě zážitek!

  ReplyDelete
 4. doopravdy super post, těším se na další o backstage..!

  Once Upon a Time

  ReplyDelete
 5. Mně osobně to táhne spíše ke kurzům týkajících se make-upů ale kurz stylistů mám v plánu také jednou navštívit, takže tvé zkušenosti velmi ocením! :)

  ReplyDelete
 6. Těším se na další povídání. :)

  ReplyDelete
 7. Moc se těším na příští článek! Moc ti závidím takový kurz! :)

  ReplyDelete
 8. Ten kurz je můj sen, těším se na další fotky a postřehy :-)

  ReplyDelete
 9. Ty jo, super! :) a celkem závidím...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zvu Vás na giveaway - http://thecompany-life.blogspot.cz/2013/09/giveaway-colorful-scarf.html

   Delete
 10. Úžasné, jak já bych si přála tento kurz absolvovat:-)

  ReplyDelete
 11. Před rokem jsem zažívala úplně stejné pocity, bylo to úžasné a moc ti to závidím :)

  ReplyDelete
 12. Také nad ním přemýšlím:) Super blog! Nechceš se vzájemně sledovat? Byla bych moc ráda!:)

  Vik Ladyla

  ReplyDelete
 13. pekné fotky, zaujímavá akcia!

  http://l0veyourselffirst.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 14. Ejvi, měla ta koláž nějaké téma? Díky za odpověď :) V.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dat na A3 vystrihane obrazky z modnich casopisu, vse co nas zaujme, co se nam libi :)

   Delete
 15. Pekný článok.Pozývam na GIVEAWAY!!!!!!!!
  http://beautybypetka.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 16. taky jsem tam chtěla chodit, ale nylo už plno.
  tak to zkusím jindy :) krásný fotky!!!

  ReplyDelete
 17. jak casto nakupujes? prijde mi, ze mas porad nove a nove pekne veci, vzdy ti to moc slusi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mam spis stare a starsi veci, ktere vzdy vytahnu po delsi dobe. Ted za posledni mesic jsem si na sebe nekoupila nic :) dekuju :)

   Delete
 18. Těším se na pokračování, protože mám kurz v plánu! Chystáš se i na kurz líčení Ejvi? KK

  ReplyDelete

Blog Archive