Škola stylu // 3. víkend

Thursday, September 26, 2013


Třetí víkend v Backstage na Kurzu stylistů byl jedním velkým praktickým cvičením. První dva víkendy byly plné teorie a nastal ten pravý čas zjistit, jaká je praxe. Jelikož nás, kurzistek, je hodně, byly jsme rozdělené na dvě skupiny. Sobotu jsme nechaly dálkařkám a ostatní jsme dorazily v neděli. Náš den se skládal ze 3 úkolů. Nejprve jsme si každá vylosovala téma, podle kterého jsme vybíraly věci na focení produktové stránky. Takže si jistě umíte představit, jak jsme tam běhaly mezi štendry, pohrabovaly se v krabičkách s bižuterií a doplňky, postávaly u botníku a tvořily, tvořily a tvořily. Námi vybrané věci prošly kontrolou, respektive musela nám výběr schválit hlavní šéfka Alenka, takže ani zdaleka všechny výběry nedopadly hned na první dobrou. Jednotlivé kousky jsme musely zapsat do vzoru zápujční smlouvy a také jsme sepsaly popisky, které slouží pro redaktorku. Já jsem si vylosovala téma "Pani kluci", takže na čtvrté a páté fotce můžete vidět část věcí, které jsem na focení vybrala. Každý kousek zvlášť jsem si nastylovala a s pomocí Mária Kameníka vznikly jednotlivé fotky, ze kterých si každá na konci kurzu odneseme svou profi produktovou stránku. Další úkol byl vytvořit koláž na Polyvore, kdy jsme si opět losovaly nová témata. Čas u počítače byl omezený na 45 minut, což uteklo jako voda. A poslední část praktického cvičení byla takzvaná stěna (předposlední fotka), kde byly vystříhané obrázky oblečení, doplňků, bot a kabelek a my dostaly jako předlohu 2 celebrity a těm jsme měly vybrat denní outfit a odůvodnit ho. Tenhle den byl samozřejmě neuvěřitelně zábavný, protože byl plný kreativity, práce, úkolů, legrace, inspirace...ale je jasné, že bychom takový den nemohly absolvovat bez předchozích přednášek. O to víc bylo zajímavé proměnit nově nabyté vědomosti v praxi.

Translation //  The third weekend at the Backstage Stylist Course was one big practical exercise. The first two weekends were full of theory and now the time has come to find out what reality looks like. Because so many students enrolled in the course, we were separated into two groups. Saturday was dedicated to students from afar and the rest of us came on Sunday. Our day consisted of three tasks. Initially we all drew our topic which would set a base for us to pick items to photograph for our product lists. So I’m sure you can imagine how we all ran around the place raking through boxes with jewellery and accessories, standing around the shoe racks and designing, designing and designing. The things we chose were then submitted to a check, or to be precise they were revised by the big boss Alenka, and I have to say no where near all of the created designs were good on the first take. Individual pieces had to be written into a template loan contract and we had to put together labels intended for the editor. I drew the topic ‘Páni kluci’ which roughly translates into something like Gentleman boys and on photos four and five you can see part of the things I chose for the shots. I styled all the pieces separately and, with the help of Mario Kamenik, came to the result - photos which we’ll be taking home with us at the end of the course in the form of professional product lists. The next task was to create a collage on polyvore for which we, again, had to draw a theme. The time we were allowed on the computer was limited to 45 minutes which went by incredibly fast. The last part of this series of practical training was the so-called ‘wall’ (penultimate photo), which was hung with pictures of clothes, accessories, shoes and handbags. We got 2 celebrities as models and had to pick a daytime outfit for them including a justification of our choice. Sunday was obviously exceedingly fun because it was full of creativity, work, tasks, laughs, inspiration…saying that, spending a day like that would be impossible without the lectures from the previous weekends – it was that much more interesting to convert newly acquired information into reality.

8 COMMENTS ♥

 1. možná,že už jsi to tu v předchozích článcích psala, ale asi jsem to nepostřehla- kolik hodin za ten den tam strávíš? a to míváte i nějaké přestávky? nebo jaký je vlastně průběh? díky za odpověď ( btw. inspirovala jsi mě v koupi kožených bot ze zary s přezkama, jsou super, tak moc díky za inspiraci ;-) jen jsem si je tedy koupila pomalu o 1000 korun levneji v maďarsku, načeý mě zase naštvaly vysoké ceny v česku :-D )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Denně to vychází na nějakých 6 hodin. Přestávky jsou vždy tak 10 - 15 minut mezi přednáškama :). A to jsem moc ráda, že jsem tě inspirovala, jsou skvělé viď :) je mi jasný, že v zahraničí jsou k sehnání levněji, to je klasika :).

   Delete
 2. Skvělý článek :), jinak Ejvi moc se mi líbí Tvůj outfit :)!

  ReplyDelete
 3. Kde jsi koupila to sako?

  ReplyDelete
 4. Musí to být skvělá zkušenost :)

  ReplyDelete
 5. tak to by se mi take libilo! :)

  ReplyDelete

Blog Archive