Škola stylu // 4. víkend

Saturday, October 05, 2013


Září je za námi a s ním i Kurz stylistů, který jsem úspěšně absolvovala. Minulý víkend byl tedy tím závěrečným, který jsme s ostaními kurzistkami strávily ve Škole stylu. Dnešní den je pro mě tedy zvláštní, po měsíci mám volný víkend a můžu se vám přiznat, že se mi po kurzu stýská. Možná proto jsem tenhle poslední post odkládala trochu déle. Hlavně se musim brzdit v textu, protože bych se rozepsala tak, že by to nebylo čitelné, to vám radši řeknu, abyste kurz absolvovali taky, protože to stojí za to :). Takže se pokusím být stručná. V sobotu nás čekalo ještě několik přednášek. Jako první dorazil módní návrhář Jakub Polanka, který nám vyprávěl o své kariéře, životě v Paříži, o svém postoji vůči módní branži v ČR a o tom, jak ho vždy zamrzí kritika. Další na řadě byla přednáška úžasné Martiny Matyášové, která má letité zkušenosti s pozicí módní redaktorky a poté šéfredaktorky elle.cz. Martina přišla i se svým pejskem Stáňou, kterou můžete vidět v náručí toho času dočasné pečovatelky Alenky :). Martina nám potom zadala i takový malý projekt, takže jsme si zahrály ve 2 skupinách na redakci tištěného časopisu a redakci online magazínu. Poslední přednášející byla velmi sympatická Klára Tománková, která se věnuje dekor stylingu a jelikož měla narozeniny, tým Backstage jí nachystal překvapení a my se samozřejmě zapojily (zpívaly jsme Happy Birthday :). Jedním z gratulantů byl Robert Vano a ten dort na předposlední fotce, bylo jeho skvělé dílo. Byl to famózní cheesecake, takže dovolte, že se trochu chlubím, ale kdo z vás jedl dort od Roberta Vana? :DDD. No, neděle byla náročná, dojemná, závěrečná, pravdivá a prostě skvělá. Bude to znít megalománsky, ale kurz mi změnil život, nyní se totiž dějou věci a uvidíme uvidíme jak to bude dál :). Zítra se můžete těšit na outfit post. Krásný večer.

Translation //  September is behind us as well as the Stylist course which I successfully graduated. Last weekend was the final weekend spent with the other students at the Style School. As a result, today was a bit weird for me since for the first time in a month I had a free weekend and I can already admit that I’m missing the time spent on the course. Maybe that is the reason I was putting this post off for a while. I have to slow down with the text though because otherwise I’d ramble on so much this post would be illegible. Instead I’ll tell you to sign up for the course yourself because it’s definitely worth it! So, I’ll try to cut it short. On Saturday we had another couple of lectures. The first one was by fashion designer Jakub Polanka who told us about his career, life in Paris and his stance on the fashion industry in the Czech Republic and how it always hurts to hear criticism. Next in line was a lecture by the amazing Martina Matyášová, who has years of experience from her position as a fashion editor and later editor-in-chief of elle.cz. Martina brought her dog Stáňa with her, which you can see basking in Alenka’s arms who was temporarily taking care of her :) Martina gave us a small project where, in two groups, we simulated printed and online magazine editorial staff. The final lecturer was the incredibly pleasant Klára Tománková, who devotes her time to décor styling and because it was her birthday, the Backstage team prepared a surprise for her and we obviously took part in it (we sang happy birthday :)). One of the well-wishers was Robert Vano and the cake which you can see in the penultimate photo was his amazing creation. It was a fabulous cheesecake and please excuse me for showing off but which of you can say you ate a cake made by Robert Vano himself? :D :D :D Anyway, Sunday was demanding, emotional, final, truthful and simply great. I might sound like a megalomaniac but the course changed my life, new things are happening for me and we’ll see what happens in the future. You can look forward to a new outfit post tomorrow. Have a good evening.

13 COMMENTS ♥

 1. páni, muselo to být úžasné a zajímavé :) taky by se mi něco takového líbilo, bohužel do Prahy to mám daleko :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pro Pražáky je to určitě daleko snazší, ale polovina kurzistek byly dojíždějící, například až z Moravy, ale dokonce i ze Slovenska :)

   Delete
 2. Škoda že není kurz levnější...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jj, to jsem si taky říkala, protože to fakt není levná záležitost. Ale když vidíš, kolik přednášek (a hlavně jací přednášející) kurz obnáší a také nezbytnou praxi, která ti ukáže přesně co a jak, tak za sebe můžu říct, že ta cena krásně odpovídá obsahu.

   Delete
 3. Gratuluji ! V budoucnu bych se také chtěla účastnit tohoto kurzu :-) Každopádně, budou mi chybět tvé kurzy a fotky z kurzu :-( Ale teď už se těším jen na opět dokonalé outfity:)

  ReplyDelete
 4. Kurz vypadá opravdu super, jen škoda té ceny a toho, že je jen v Praze. Jsem z Ostravy a tady je to módně úplně zabité. Pokud se chce někdo u nás věnovat módě i v zaměstnání, jde pracovat do obchodního centra, jinak se tady nic jiného nenajde, to je smutné :( Ejvi, prosím tě, nevím jestli to není tajné nebo jestli už se na to někdo v diskuzi ptal, ale nikde jsem nenašla, kde vlastně pracuješ. Něco málo jsem si domyslela, ale nic konkrétního nevím :) Moc děkuji, P.S: Posty z kurzů nám budou opravdu chybět :)

  ReplyDelete
 5. Musel to být velmi zajímavý kurz:)

  ReplyDelete
 6. Vypadá to moc zajímavě, hned jsem se mrkla na stránky, abych zjistila víc. Paráda! A potkat všechny ty lidi, například Jakuba Polanku, kterého miluju...gratuluju k absolvování kurzu!

  ReplyDelete
 7. tenhle kurz by se mi take libil, tak snad se mi to nekdy take povede :)

  ReplyDelete
 8. Ten Bostonek je úžasnej! Sama mám doma dva a je to nejlepší plemeno :)

  ReplyDelete
 9. To sa skvelo číta, že ti kurz zmenil život a že sa niečo deje - zaslúžiš si to...prezraď nám detajly, prosím :)

  ReplyDelete

Blog Archive