CHEMICKÝ PEELING

Tuesday, March 31, 2015


P3250113 kopie
Lichotí mi, že mi málokdo hádá můj věk, ale tak jako tak, musím o sebe pečovat. Na své pleti cítím nějaké nedostatky, proto jsem se svěřila do rukou odborníků. Přeci jen, za pár měsíců mě čeká svatba a chci dobře vypadat nejen jako nevěsta, ale samozřejmě i jako manželka :). Pravda, hledala jsem kliniku, která je blízko a zároveň má dobrou pověst. Dalším důležitým faktorem pro mě byl pocit nejen ze samotné kliniky, ale i personálu. No a v Medicom Clinic tohle všechno zafungovalo :). Paní doktorka Katarína Třísková je prostě andělská bytost. Takhle pozitivní, veselou a přitom přirozeně milou paní doktorku jsem dlouho nepotkala.

Při první konzultaci, kdy jsem chtěla "jen znát její názor" na mou pleť, jsme si popovídaly i o svatbě, šminkách, krémech...takže takové fajn klábosení než jsme přešly ke konkrétním plánům. Byla jsem upřímně ráda, že navrhla jako jeden z kroků chemický peeling, protože jsem o tom sem tam slyšela/četla a chtěla jsem to vyzkoušet. Jelikož je u takového zákroku potřeba dostatečný odstup od sluníčka, neoddalovaly jsme to a hned jsem se objednala.

Dovolily mi udělat fotky i během procesu, takže si můžete prohlédnout, jak to probíhalo. A abych vám zákrok přiblížila víc, paní doktorku jsem vyzpovídala o nějaké otázky, které si možná samy pokládáte. Naleznete je níže.

No, každopádně teď je to 5 dní, co jsem na chemickém peelingu byla. Zákrok jako takový byl ve finále spíš příjemný. Pleť jsem si musela pořádně odlíčit (oči nebyly potřeba, tam se peeling nenanáší) a pak už jsem byla v rukou sestřičky a paní doktorky Třískové. Trošku to štípalo, ale opravdu nic hrozného. Během nanášení se mě navíc paní doktorka několikrát ptala, jak se cítím, co cítím :). Včera jsem paní doktorce volala, protože jsem se chtěla ujistit, jestli stav, ve kterém je nyní moje pleť je normální stádium. Jsem totiž místy trochu osypaná drobnými pupínky, není to alergie, ale moje citlivá pleť zkrátka zpracovává zákrok a je to na ní znát. MUDr. Třísková mě ujistila, že je to normální a takový stav většinou do týdne od zákroku odeznívá. Pak se začne rýsovat svěží pleť. Na to se těšim. Teď už se mrkněte na fotky a přečtěte si krátký rozhovor. :)

P3250102 kopie_
P3250122 kopie
P3250130 kopie
P3250102 kopie
P3250155 kopie
P3250124 kopie
MUDr. Katarína Třísková, Medicom Clinic

1) V čem spočívá kouzlo chemického peelingu?

Už starověký Egypťané pozorovali po omývání pleti kyselým mlékem nebo vtíráním slupek zkvašeného hroznového vína zlepšení vzhledu pleti. Dá se říct, že to byly „ začátky“ chemického peelingu. Je to korektivně dermatologická metoda, která slouží k omlazení pleti, k zlepšení její struktury, hydratace a tónu. Dochází při ní k snížení soudržnosti buněk povrchových vrstev kůže pomocí různých chemických látek s jejich následným jemným odloučením, otrubovitým olupováním a regenerací. Odloučené buňky se nahrazují novými a pleť dostává lepší vzhled.
2) Popište prosím stručně, jak takový zákrok probíhá.
Vlastnímu zákroku předchází konzultace s lékařem, který posoudí vhodnost chemického peelingu a jeho efekt na daný problém. Před vlastním zákrokem se důkladně odlíčí pleť a pak v leže nebo polosedě pomocí štětce nanese podle typu peelingu tzv. přípravný hydrogel na cca 1-2 minuty, který se pak opět štětečkem překryje vlastním chemickým peelingem na cca 8-10 minut. Ten může na kůži různě intenzivně poštipovat, svědět, pálit. Podle typu peelingu je pak omyt vodou nebo neutralizován speciálním roztokem. Nakonec aplikujeme neutrální zklidňující krém, u akné možno s antibiotikem. Počet chemických peelingů může být různý, obvykle od 3 do 5 sezení v rozmezí 2- 4 týdnů.
3) Komu byste chemický peeling doporučila?
Každému kdo chce  projasnit, barevně sjednotit a zjemnit pleť, zatáhnout dočasně póry, vyhladit jemné vrásky, jizvičky po akné, korigovat nebo odstranit pigmentové skvrny, hydratovat pleť.
4) Je něco, čeho se může klient při takovém zákroku obávat?
V éře tzv. moderních chemických peelingu se tato metoda klienty dobře tolerována a nemusí se zákroku bát. Přesto by měl lékař sledovat během chemického peelingu reakci kůže ( rychlost a intenzitu zarudnutí až případného tzv. zběláni…a taky subjektivní vnímání klientem – intenzitu svědění, pálení, štípání…. Někdy muže být větší citlivost až podráždění kůže, v případě hojení skrz stroupky pak pozor na pozánětlivé pigmentace či jizvičky (v současné éře tzv. moderních povrchových peelingů je toto velice málo pravděpodobné), alergická reakce.
5) Kolik chemický peeling stojí?
Podle typu peelingu nejčastěji mezi 1100-1800 Kč.

P3250181 kopie
P3250180 kopie
P3250179 kopie

8 COMMENTS ♥

 1. Perfektni clanek! Malo kdo pise zrovna o ruznych zakrocich a procedurach, navic s fotkama, fakt super. Co mi chybi - kontraindikace. Komu se peeling naopak nedoporucuje (vsadim se, ze treba tehotenstvi s tim uplne dohromady nejde treba). A fotky pred a po by byly super, ale chapu, ze to chce odvahu se s tim ukazat, takze to je spis takove teoreticke prani :)

  Nový velmi speciální článek na blogu Small Everyday Joys - nálož super barevných fotek s UD Electric Palette

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paní doktorka Třísková odpovídá, komu se peeling nedoporučuje:
   Při akutní infekci či zánětu v dané lokalitě (např.opary), ekzému, léčbě isotretioninem, při podrážděné či poraněné pleti, při nerealistickém očekávání efektu, sklonu k jizvení. V těhotenství je možno chemický peeling na bázi kyseliny glykolové provést. Obecně je v tomto období někdy pleť citlivější, je větší tendence k hyperpigmentacím a na to musíme myslet .

   V případě , že je někdo hodně citlivý (nebo spíše jeho pleť) , ale chemický peeling chce prostě zkusit, se dá použít na začátek nižší koncentrace, na menší plochu ( např. část čela...) na kratší dobu a samozřejmě pořád sledovat jak objektivní změny na kůži tak subjektivní pocity klienta, vlastně udělat jakýsi test. Někdy je dobré například nejdříve doporučit kosmetiku např. značka Neostrata ( je na webu) - která s AHA a dalšími kyselinami k omlazení, projasnění pleti...pracuje- obsahuje je , ale v nízkých na doma určených koncentracích.

   Pokud je nebudete tolerovat, může být chemický peeling opravdu spíše za "trest".

   Delete
 2. Hodně zajímavý článek, ale já bych se asi trochu bála, protože mám dost přecitlivělou pleť. kdysi jsem jen chtěla zkusit jinou odličovací vodu a byla jsem za chvíli nateklá a pěkně rudá :-D

  http://lifestylebykej.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. Bezvadný článek! Budou i fotky stavu pleti před a po? Nemusí být vidět celý obličej, ale třeba jen tvář a čelo. Chápu, že se ti nechce dávat fotky celého obličeje s pupínky.

  ReplyDelete
 4. Vyborny clanok. Tiez teraz chodim na chemicky peeling, buduci tyzden budme mat 4. osetrenie. Nechodim nan k lekarke, ale ku kozmeticke. Vyuzivam ho na zlepsenie pleti, pretoze mam akne. Stav je viditelne lepsi, ale po uplynuti 2 tyzdnov sa plet vracia na povodny stav.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji za reakci, tady je rada od paní doktorky Třískové: Doporučuji, aby se efekt chemického peelingu udržel co nejdéle, následně používat domácí přípravky s kyselinou glykolovou ( třeba i 2-3 x do týdne), třeba právě značka Neostrata ( má všechny řady dle typu a problému pleti), jinak je ještě známý třeba přípravek Glyko A - tam mám ale zkušenost, že může o něco častěji, než bych čekala, dráždit.

   Delete
 5. Zajimavý článek, osobně bych na chem.peeling nikdy nešla, když jsem viděla na netu ty fotky po zkaženém zákroku.... Před svatbou jsem začla chodit pravidelně na kosmetiku a pleť byla rázem pěkná.

  ReplyDelete
 6. A taky si vždycky vzpomenu na samanthu ze sexu ve městě a její chemickou kúru :)

  ReplyDelete

Blog Archive