NA MOMENTEECZECH S VENDY A ZUZKOU

Sunday, June 26, 2016

ELITE BLOGGERS - START-UP OF THE MONTH

Být součástí Elite Bloggers znamená i to, že se potkáváme se zajímavými inspirativními lidmi, podporujeme se a o to víc mám radost, že právě proto vznikl před pár měsíci projekt Start-Up Měsíce. Více o tomto projektu si můžete přečíst na odkazu výše.

A teď už k červnovému Start-Upu, který je mi ctí představit právě tady u mě na blogu. Seznamte se s Vendy a Zuzku z Momenteeczech [mo-men-tee-czech].Vendulku (blondýna) jsem poznala už v březnu, a to u mě na Workshopu módního blogování ve Škole stylu. "Rukama" mi tam prošla už spousta holek, s několika z nich jsem dodnes v kontaktu, některých sleduji blogy, jak se vyvíjí. A u Vendy jsem věděla, že to bude holka co se neztratí a bylo vlastně úplně jedno, do čeho se pustí. Když jsem se s ní teď, čtvrt roku poté, potkala a ona mi představila to, do čeho se pustila, spadla mi brada. Vendy jsem proto vyzpovídala a můžete si teď přečíst rozhovor s ní. Na focení už dorazila i se Zuzkou. Tolik energie, co tyhle holky mají, to dobije každého :).


Co tě vedlo k myšlence začít se svým vlastním projektem?
Vlastně náhoda. Po osmi letech jsem dala výpověď v práci a chtěla jsem dělat něco kreativního. Z toho důvodu jsem taky zavítala k Tobě na workshop módního blogování. Ne, že bych se chtěla vydat na dráhu blogerky, na to sem dost stydlivá, ale chtěla jsem si rozšířit obzory a blíže se dostat ke kreativní práci. No a tam si mě Ty a Terezka (Tereza In Oslo) tak nadchly a inspirovaly, že jsem odcházela s myšlenkou...jo, takto chci pracovat, kreativně, zábavně a hlavně s nadšením.


Kdybys měla svůj projekt představit čtenářkám v 5 slovech, která by to byla?
Momentíček zamyslím se :)

 • Nejroztomilejší
 • Český
 • Vyndavací
 • Zastamdací
 • Diář

Jaké byly tvoje začátky?
Začátky byly moc fajn. Dokážu se totiž velmi rychle nadchnout a do svého nadšení vtáhnout všechny okolo :) Taky mám ve zvyku vše vidět jednoduše. Slovo nejde u mě ve slovníku prostě neexistuje. Říkala jsem si, diář, to nic není...to bude raz dva... realita byla ale trochu jiná.
Svým nadšením jsem nakazila svou bývalou kolegyni z práce a kamarádku v jedné osobě. No a jak se říká „ve dvou se to lépe táhne“ :).


Co jsi dělala, než si se pustila do vlastního projektu?
Personalistiku. Vystudovala jsem řízení lidských zdrojů a personální management a posledních 8 let jsem pracovala v akciové společnosti, kde jsem měla na starosti personální oddělení a poslední rok taky jeden internetový projekt zaměřený na personalistiku.

Jak náročné bylo odstartovat vlastní projekt a co všechno jsi pro to musela udělat?
Na začátku to vypadalo vše strašně jednoduše, nicméně hned ze startu jsem musela řešit opravdu pikantní záležitosti.
„Co k tomu teda potřebuju, hm, tiskárna, to je v pohodě, grafika to taky – vím, kam se obrátit. Ale jak mám udělat ta kolečka? Jak na kolečka udělat formu, co znamená nechat zakalit formu, jaký rádius bude na kolečko ideální atd.“ Když na mě dodavatel vyrukovat s tím, že potřebuje technické nákresy, myslela jsem si že omdlím :)
Za tu dobu mě několikrát přepadla panika, jestli dělám dobře, jestli to zvládnu atd... vlastně to nejdůležitější, co jsem pro to musela udělat bylo, začít věřit v sebe samu a věřit tomu co dělám. Chtít a opravdu chtít je totiž rozdíl :)

Co tě na tvorbě diářů a doplňků nejvíc baví?

Nejvíc mě na tom baví představa, že každý diář bude v rukou svého majitele originál, protože jen na každém záleží, jak si diář vytvoří.


Myslíš, že pustit se do svého projektu je pro každého? Nebo jaké předpoklady člověk musí mít?

Může být pro každého. Víceméně kdo to nezkusí, tak to nezjistí. Takže „do toho“ a vytrvalost s sebou!:)

Jak na tvůj projekt reagovala rodina a přátelé?

„Diáře??? V březnu?? A na to jsi přišla jak?“

V čem se tvá práce liší od ostatních projektů se stejným zaměřením?
Kvalitou. Věnovala jsem maximální pozornost každému detailu – kvalita papíru, desek, oddělovačů, koleček, samolepek, doplňkových produktů. Proto se taky doba přípravy projektu zdvojnásobila.

Proč by si lidé měli pořídit diář právě od tebe?

Protože je skvělý!
A taky vyndavací a zastamdací. Jeho největší kouzlo spočívá v tom, že si jej každý udělá přesně podle svého. Stejně jako je diářem, může být i blokem, deníčkem, zápisníkem nebo sešitem do školy. V tomhle diáři je vše dovoleno. Můžeš kreslit, psát, lepit, malovat...prostě vše co si jen dokážeš představit :).

Na co sázíš při své propagaci? Komunikuješ s potenciálními zákazníky i prostřednictvím sociálních sítí jako je instagram a facebook?
Především! Chceme také přidat snapchat, ale sbíráme odvahu :)
Pomocí propagace na sociálních sítích bych ráda předala vlnu nadšení. Chtěla bych ukázat, že plánování může být takový malý každodenní rituál. Není nic lepšího než si každý den odškrtnout splněné úkoly, odreagovat se lepením samolepek, zaznamenávání důležitých momentů, ze kterých se skládá náš život. Prostě udělat si čas na plánování a ne jen hekticky zadávat úkoly do kalendáře. Moc se těším, až se za rok zpětně podívám, co jsem dělala. Například já pomocí samolepek přenáším do diáře emoce... Tak si po roce vzpomenu, jak mi například bylo před spuštěním projektu :).

Kde bys svůj projekt ráda viděla za pár let?
V rukou spokojených klientů. První dvě kolekce jsou začátek. Chystáme spoustu krásných a zábavných diářů, samolepek, kroužků a jiných doplňků. Můžu prozradit, že další kolekce bude velmi brzy a bude věnována svatbám :).

Co bys vzkázala těm, které jsi právě motivovala realizovat svůj nápad a pustit se do vlastního projektu?

Je to těžký!

Je to náročný, vyčerpávající a uslzený....ALE stojí to za to. Ten pocit, když jdete do kavárny a v ruce držíte první prototyp diáře a přijde k vám slečna a říká: „můžu se zeptat odkud máte ten diář? Vypadá fantasticky!“
Tak jeden takový zážitek vyváží sto trápení, které vás potkají. To nejdůležitější je si uvědomit, že neexistují chyby, jenom zkušenosti.

Diářky a doplňky můžete nakupovat online na www.momenteeczech.com :) Doufám, že vás tento typ článku a hlavně rozhovor bavil. Budu ráda, když mi dáte vědět do komentářů

15 COMMENTS ♥

 1. po přečtení tohoto článku se nemůžu dočkat nvého roku a nového diáře, už vím, kam pro něj půjdu, protože ten s puntíkama je můj osudový, láska na první pohled

  ReplyDelete
  Replies
  1. This comment has been removed by the author.

   Delete
 2. A ja po přečtení tohoto článku jsem pysna,ze mam tak skvělou,úžasnou a kreativni kamaradku. Diar je bezpochyby tak skvělý a výjimečný jako ona!!!

  ReplyDelete
 3. Nádhera, miluju diáře a plánování.

  ReplyDelete
 4. Jéé, to je krása:-) Každý rok trpím v papírnictví, protože si nemůžu vybrat ten pravý a teď mám možnost si vymyslet svůj vlastní...nádhera!!!

  ReplyDelete
 5. Tak přesně něco takovýho hledám už pěkně dlouho, až jsem si začala řikat, že si to snad vyrobim :) Vendulce a Zuzce přeju hodně štěstí a diář si přikresluju na dopis Ježíškovi!! A vymyslely jste super název holky :) Teri Jay

  ReplyDelete
 6. Nádherný článek :) Mám velkou radost a moc držím palce!! :)

  ReplyDelete
 7. GoodBye my Moleskine! Minimálně pro příští rok je to jasné, úvodní stránka webu momenteeczech je taky super a hlavně heslo "vyndavací a zastamdací" je tak české a nenásilné, že jsem polapená, chycená a ulovená ,) Great Job!!

  ReplyDelete
 8. Super článek! Super nápad! Držím pěsti! Miluju diáře. Diář v mobilu téměř nepoužívám. Všechny diáře mám schované a vracet se k nim zpětně je zážitek. Mám na to úplně stejný názor jako Vendy. Můj diář je odrazem mě, mých pocitů a zážitků a vůbec mi nevadí, že má formát A5, kroužkovou vazbu a celkově je do kabelky neskladný, ale je můj. :) O diářích a o mém vztahu k nim, jsem psala článek i na svém blogu. Webovou stránku na tyhle krásný diáře, si ukládám do oblíbených. :) Krásný den.

  ReplyDelete
 9. Pro diáře mám slabost, takže tohle je přesně něco pro mě. Díky za tip!

  www.42stupnu.blogspot.cz

  ReplyDelete
 10. Velice se mi líbí to nadšení a i diáře, i když vůbec nic takového nepoužívám. Každopádně je to pro mne tip na skvělý dárek. Takovéto projekty je třeba podporovat!

  ReplyDelete
 11. ejvi, moc díky za článek, už jdu objednávat. největší radost mám z toho, že bude edice i na svatby. To je super!!!

  ReplyDelete
 12. Výborný nápad, krásné originální diáře. Mám několik let oblíbený diář Filofax a preferuji menší velikost, ale dost ujíždím na samolepkách a všech možných doplňcích a tak si od vás určitě objednám pro začátek samolepky a washi pásky, které jsou stejně úžasné jako vaše diáře. Jen tak dál, ihned si do diáře píšu webovou adresu a budu se moc těšit, co dalšího vymyslíte!

  ReplyDelete
 13. Diáře jsou krásné a originální! Miluju všechny zápisníky, diáře, sešitky a vše co se dá sehnat k jejich zkrášlování. Preferuji sice menší velikost (aktuálně mám kapesní velikost Filofaxu), ale pro začátek objednávám samolepky a budu se těšit, co dalšího vymyslíte!

  ReplyDelete

Blog Archive