#WeAreHybrid

Friday, August 05, 2016


Jak už jsem psala na instagramu, je to přesně 11 let, co jsem si udělala řidičák. Namátkou jsem počítala, kolik modelů aut jsem řídila a dostala jsem se na číslo +-30. Řízení a jízda autem mě baví, hlavně s hudbou, čerstvým vzduchem z otevřeného okna a ideálně večer ve městě, když jsou silnice poloprázdné. Auto je součástí mého života a vzhledem k tomu, že jsou často dny, kdy musím stihnout zajet přes polední pauzu na schůzku, po práci na další, mít s sebou foťák a notebok a pak před cestou domů ještě nakoupit, jsem víc než ráda, že jsem mobilní.

Když jsem dostala možnost vyzkoušet si Toyotu Yaris Hybrid, kývla jsem hlavně ze zvědavosti, jaké to s hybridem bude. S ním jsem totiž zatím zkušenost neměla.
Pár týdnů jsem si to tedy drandila s tímhle fešákem a než ho odevzdám, pokusím se shrnout jaké to bylo a vůbec, přiblížit vám můj dojem z hybridní jízdy.


Spousta lidí si myslí, že hybridní auto jezdí na elektřinu a tím pádem se musí nechávat dobít. Hybrid ale znamená, že umí jezdit i částečně na elektřinu, ale k dobíjení není potřeba elektrická síť, energie se dobíjí při uvolnění pedálu plynu, brždění nebo zařazení režimu B na převodovce.
A přesto, že jsme zvyklí, že auta nejvíc žerou ve městě, tady to platí naopak. Oproti tomu na dálnici se dostává do vyšších otáček, je hlučnější a vezme si tedy i víc paliva. Do města je proto ideální a spotřeba se dostává i pod 3 litry na 100 km. A to je pak sakra znát, jak dlouho vám vydrží nádrž.


To, jak proudí energie, jak jedete ekologicky, úsporně nebo naopak, kdy si hybridní Yaris řekne o víc paliva, můžete kontrolovat na palubním počítači. Displej je dotykový, je v češtině a nabízí všechny možné funkce jednak k autu samotnému, jízdě, také má zadní parkovací kameru a pak takové ty klasiky, jako je propojení s telefonem a třeba různé možnosti pouštění hudby.
Co mě také bavilo v interiéru je opěrka na ruku pro řidiče, to je fakt pohodlnost, obzvlášť, když je řízení v automatu a vy si popojíždíte v kolonách :).

A jak poznáte na první dobrou, že se jedná o Toyotu Hybrid? Logo je modře podbarvené. Největším zjištěním pro mě však u hybridního auta bylo, jak je tiché. To bylo vlastně ze začátku až děsivé, naučit se vnímat, kdy máte nastartováno a kdy ne, protože na zvuk se spolehnout nemůžete. Také je potřeba dávat si víc pozor při provozu ve městě, že lidé prostě neslyší, že jedete, takže na přechodech jsem byla podstatně opatrnější. Pak už jsem si zvykla a ta tichá plynulá jízda mě vlastně uklidňovala. Byl to rozhodně zajímavý zážitek, také fajn pocit, že jezdíte ekologičtěji. Do města je tohle auto jako dělané.


Elite Bloggers Content Marketing

5 COMMENTS ♥

 1. Ejvi když už na FB mluvíš o tom OK magazínu.. Už víš kam budou tvé kroky směřovat v kariéře dále? Slyšela jsem ze zákulisí, že dny magazínu se blíží ke konci a jeho provoz bude ukončen?

  ReplyDelete
  Replies
  1. No vidíš, o tom já nevim :). Nicméně já nejsem součástí redakce, pracuji v marketingu a zdaleka ne jen na OK! Magazine :). Tam je tolik projektů, že mé kroky budou dál kráčet Czech News Center :).

   Delete
 2. Páni, to vypadá dobře, tohle autíčko :) Taková jízda Fabií HTP 1,2, to je taky něco. Ale opačně. Když se dostane do otáček, tak dokonce jede i 130! Ale není slyšet vlastního slova, rádio - nic. A když se ještě během jízdy po dálnici na něco ptají děti, tak kromě sluchu ztrácím i hlas. Tam se řadí dobře, když to burácí, řadíš :D (To byla jen odbočka - musela jsem zareagovat na to tichoučko, že se pomalu nedá rozeznat, jestli je hybridek nastartovaný :)

  ReplyDelete

Blog Archive