MY OWN PERFUME FROM PERFUMED PRAGUE

Thursday, December 08, 2016


Jak už jsem vám stručně psala v nedělním shrnutí, sobotní odpoledne jsem strávila v moc milé společnosti, a to Olgy a Boryse z Perfumed Prague. Když mi od Boryse přišel email, jestli nechci přijít do jejich poměrně nového studia vůní v Praze (otevřeli teprve v září) a namíchat si vlastní parfém, nešlo říct ne. Jaké potěšení pak bylo, když jsem na adresu Karolíny Světlé 20 dorazila a hned na mě dýchnul nádherný designový prostor, kde jsem se cítila od první vteřiny spokojeně. Borys s Olgou, kteří za celým studiem a obrovskou prací za ním stojí, jsou jedni z nejmilejších párů, co jsem za poslední dobu potkala. Přistěhovali se sem s Polska a vyprávět si s nimi byl skutečný zážitek.

Dvě a půl hodiny příběhů, zajímavostí, humoru, vůní a té nejlepší nálady, a to jsem ani neochutnala víno, které mi nabízeli. Řídila jsem, ale kdyby ne, věřím, že při víně bych tam s nimi seděla klidně až do večera.

Během toho mi Olga vyprávěla, jak se k vůním dostali a že takovéhle studio je vlastně jejich splněný sen. A je to vidět, dělají to vážně s láskou. Ingredience jsou kvalitní, pocházející ze světového centra vůní Grasse – hlavního města parfémů, techniky spojování a složení parfému tak, aby vznikla vlastní jedinečná vůně. A vytvořit si vlastní parfém, který bude originální a nikdo jiný ho nebude mít... No není to sen?

Jednotlivé přísady si postupně volíte od základu, přes srdce až po hlavu. Postupně jsem vybírala, což bylo fakt těžké z toho množství, na stole jsem si pak dávala stranou ty, které jo a ty které ne. Výběr se mi zúžil a vždy jsem to konzultovala s Olgou, aby mi poradila, jestli dané vůni spolu dávají smysl. V základu, srdci i hlavě jsem vybrala vždy kolem 3 až 5 vůní. Potom jsem kapátkem esence míchala v různých poměrech mililitrů a to jsem si nechala opravdu poradit, protože u některých vůní je lepší dát třeba jen kapičku esence, u některých se člověk může odvázat více a tak dále. Po dvou a půl hodinách byl na světě, můj osobní parfém, který jsem si mohla i sama pojmenovat a dala jsem mu název FREEDOM. Je to nádherný pocit a byl to ohromný zážitek.

Cenově je to podle mě velmi přijatelné. 30 ml vlastního parfému vás vyjde na 999 Kč, 50 ml na 1499 Kč a 100 ml na 1999 Kč. (Teď mi to došlo, Olga říkala, že miluje Baťu, a koukám, že Baťovské ceny u nich vedou :)). No a pokud by vám tohle přišlo jako skvělý dárek na Vánoce (nebo na kdykoliv), tak i to je možné. Zakoupíte požadovanou velikost, dostanete prázdnou lahvičku s dárkovou visačkou a obdarovaný si pak přijde svůj parfém namíchat. No není to kouzelné! Já jsem nadšená, svého FREEDOM parfému se nemůžu nabažit.

Pokud tam vyrazíte, určitě Olgu a Boryse pozdravujte :). Budou rádi, že jste zašli. Více o této skvostné a voňavé laboratoři se dočtete na jejich webu PerfumedPrague.cz.


9 COMMENTS ♥

 1. To je super! Škoda ale, že jsem o tom nevěděla dřív.... :-((

  ReplyDelete
 2. Tam musim jit <3!!! Je potreba se objednat predem?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě zajdi. Předem objednávat se nemusíš :).

   Delete
 3. Tak tohle vypadá přímo perfektně! :)
  Miska blog

  ReplyDelete
 4. Už u viacerých blogeriek som si PP všimla a veľmi sa mi ten nápad páčil, vždy som ako malá snívala o výrobe vlastného parfumu.

  ReplyDelete
 5. No Ejvi, je super, že si si dokázala namiešať svoju vlastnú vôňu, aj keď, samozrejme, s pomocou. Ale ja by som nedokázala ani to. Všeobecne som veľmi váhava - nerozhodná a mám problém si vybrať už aj vôňu, ktrá je v obchode.. (nehovoriac o oblečení)..mnohokrát sa stane, že domov idem naprázdno, lebo sa neviem rozhodnúť, čo chcem a nakoniec si radšej nevyberiem nič. A pokiaľ ide o parfémy, tak tie voniam a voniam, skúšam na rôzne papieriky alebo na ruku a potom sa mi to všetko v nose zmixuje a je po nákupoch.. :D objavila som však minulý rok vôňu od YSL - Opium a tá je teraz moja naj, na ktorú už nedám dopustiť :) Ale inak, je fajn, že si mala super popoludnie a navyše so skvelými ľuďmi :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. I pro mě to bylo fakt těžký, taky jsem váhavá. Neveděla jsem co dřív a s každou ingrediencí se vůně měnila a já byla nervózní z výsledku :))) ale dopadlo to skvěle a jsem nadšená a až mě to právě překvapilo, že jsem to vůbec zvládla :).

   Delete
 6. Podle čeho si si vybírala vůni do svůj ho Parfumu?

  ReplyDelete

Blog Archive