ZÁZRAK JMÉNEM P50

Friday, March 24, 2017


Když mám zkoušet nějakou novou kosmetiku, bývám dost opatrná. Vlastně mě jen tak něco nepřesvědčí. Ale to je asi postupem času, kdy se mi okruh produktů zužuje a mám své oblíbence. A navíc jsem dost citlivá, takže si na sebe nedám jen tak něco. U nových věcí hodně googlim, koukám na recenze a čtu články. I když co si budeme povídat, člověk si stejně musí udělat obrázek sám, protože obzvlášť u kosmetiky je to velmi individuální, co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému.

Dnes bych se chtěla rozepsat o něčem, co mě ale překvapilo a rozhodně stojí za vyzkoušenízmínku. Je to zajímavý produkt, který je vychvalován po celém světě (používají ho třeba dvojčata Ashley a Mary-Kate Olsen, Karolína Kurková nebo můj oblíbený návrhář Alexander Wang).
Já ho začala používat někdy začátkem prosince, takže už je to nějaký ten pátek, vidím, jak se moje pleť proměnila a proto jsem se teď rozhodla napsat, co tedy ikonická P50 francouzské značky Biologique Rechereche umí.

Z odborného hlediska je označena jako exfoliační pleťová voda, kterou před 40 lety vyvinul doktor Yvan Allouche.Jejím cílem je čistit, regenerovat, urychlovat přirozený proces regenerace a rozzářit pokožku. Jemně exfoliuje pleť, reguluje maštění pleti, hydratuje, pomáhá udržovat přirozeně kyselé pH pleti, a jak určitě víte, vyrovnané pH pleti je dost důležité. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty a sjednocuje odstín pleti.
Zní to možná jako klišé, ale mně se třeba zmírnily i pigmentové skvrny, které jsem měla na čele a tvářích. Pleť je taková rozzářenější, pružnější a absolutně nemám žádné pupínky, nic. Značka je na tento produkt velmi pyšná, je to totiž vůbec nejslavnějším a nejvyhledávanějším produktem a je základem i pro veškeré ošetření pleti v salonech Biologique Recherche.


Při domácím použití se doporučuje aplikovat P50 2x denně, ráno a večer. Já jsem tedy ráno občas líná proces udělat, ale večer si ho dopřeju vždy. A jelikož je to ze začátku silné pro pleť a skutečně to s ní něco dělá, je nutné P50 aplikovat správně. Pleť musí být důkladně očištěna. Poté vezmete vatový tamponek, navlhčíte vodou, v dlani vyždímáte, tamponek pokapete vodičkou a poté poťukáváte na celou pleť, kromě očí!, až na krk a dekolt. Pak už jen nakrémujete nočním/denním krémem a je to.

Upozorňuji, ze začátku může být pleť po P50 načervenalá, protože se vyrovnává pH a pleť se čistí, ale po delším užíváním si zvykne a pomalu se srovnává. P50 funguje jako lakmusový papírek, jestli si ještě pamatujete z hodin chemie :). Pokud je pleť ve správné kondici, reakce na P50 je minimální nebo žádná.


Aktuálně jsou v nabídce 4 druhy Lotion P50, tak doporučuji nedříve navštívit některý ze salonů Biologique Recherche, kde vám kosmetička provede diagnostiku pleti a vybere ten nejvhodnější typ

P50 - Jemný vyrovnávací exfoliant, doporučený pro seborrhoickou a/nebo nadměrně keratinizovanou pokožku.

P50V -  Jemný vyrovnávací exfoliant bohatý na vitamíny, tonizuje a rozjasňuje pleť. Doporučeno pro málo tonizovanou a/nebo devitalizovanou pleť.

P50W – Nejjemenější exfoliant s recepturou bohatou na protizánetlivé aktivní látky. Doporučeno pro jemnou a citlivou pleť.

P50 Pigm 400 – Ideální pro pigmentovanou pokožu.

Já používám P50W.

A jak můžete vidět na fotkách, abych nebyla líná produkt používat a běhat večer nebo ráno vlhčit vatový tamponek, pořídila jsem čirý flakonek, do něj vodu a je to :).

Teď k tomu, kolik tenhle zázrak stojí.
50 ml: 490 Kč
150 ml: 1 260 Kč
250 ml: 1 990 Kč

U toho největšího balení se říká, že vydrží tak 4 měsíce, ale já teda furt mám i tu 50 ml :D asi nejsem tolik důsledná, nebo nevim, ale hádám, že 250 ml by mi vydrželo skoro rok. Takže se ta investice vyplatí. Zakoupit se dají pouze v Biologique Recherche institutech, po celé ČR je asi 40 salonů, které s BR kosmetikou pracují. Já chodím do Karlína, kde chodím právě i na kosmetiku a celkově mi kosmetika Biologique Recherche sedla, proto jsem se těšila, až vám P50 představím.

4 COMMENTS ♥

  1. O tomto produkte počujem prvý krát, a veľmi ma zaujal, ďkujem ti za tento tip! :) xx

    Simona | l i v e i n f o x w o r l d

    ReplyDelete
  2. Mám! Díky Ejvi a zmínce o BR institutu ohledně nehtů. Objednala jsem se tam rovnou na pleť. A potvrzuju, zázrak je to. Mám ji ani ne měsíc a opravdu úplně den ode dne vidím, jak se mi pleť mění. Léčí se a čistí, je pružnější, pevnější. Mám ijejich krémík - zatím jen ve vzorečku (přeci jen jsou dražší, navíc jich mají spoustu, takže je třeba dpbře vyzkoušet). Určitě při další návštěvě zainvestuju do clekové péče. Ejvi dík za tip a ostatním doporučuju :-)

    ReplyDelete

Blog Archive