OBČAS JE POTŘEBA UDĚLAT SI PAUZU

Sunday, July 30, 2017


Vážně už je konec července? Teda, už chápu, jak se cítí děti, kterým odbije půlka prázdnin. Červenec byl pro mě už ve znamení nechození do práce. Schválně píšu nechození do práce, protože to neznamená, že bych nepracovala. Naopak mám pocit, že jsem v červenci pracovala ještě víc, než předtím. Je to zkrátka známka toho, že jsem tak trošku workoholik. Ale z domova se mi dělá skvěle, nebo občas z kavárny, když se vydám, takže já si vůbec nestěžuji :).
Jen jsem si tak trošku naivně myslela, že v červenci už budu mít tolik času, že si třeba i roztřídím papíry ve stole, vyházím zbytečné věci, které mi zabírají místa v šuplících a tak. Taky se vám občas doma hromadí zbytečné věci, které je potřeba uklidit, roztřídit, vyházet a prostě se k tomu furt nemáte? Já mám takhle asi dvě plné krabice a fakt se toho chci zbavit. Musím se prostě nakopnout a nekompromisně vyhazovat a třídit. A takhle se potřebuji dostat k dalším věcem, které odsouvám a čekají na mě doma.
A jelikož se mnou cloumají hormony, přiznávám se bez mučení, že občas na mě tohle všechno dopadne, mám pocit, že nic nestíhám, že si toho občas nakládám až moc, že to tak nějak rychle utíká a já například nemám ještě spoustu věcí z výbavy pro miminko. Takže jsou chvíle, kdy se mě zmocní pocit úzkosti a já se prostě rozbrečím, ani nevím z čeho přesně. Ještě že v tu chvíli existují ty diskuze na internetu, kde jsem se dočetla od jiných maminek nebo těhotných, že výkyvy nálad jsou v třetím trimestru běžná věc. Uf. Jsem taky jenom člověk :).
No, takže tenhle článek je tak trochu určenej i mně samotné, protože je potřeba si uvědomit, jak je důležité občas se pozastavit, být nad věcí, na mnoho situací se povznést, nadechnout se a uvědomit si, že všechno stihneme a zvládneme.
Do tohohle pohodového stavu mě totiž vždy dostane manžel, který to se mnou prostě umí, ví, co mi říct, abych byla v klidu, ví, jak mě potěšit.
A víte co je dobrá zpráva? Že až po sem jsem měla článek předepsaný ze čtvrtka. Teď o víkendu mám naopak úplně skvělou náladu a je to i tím, že jsme za těch pár dní také posunuli s přípravou pokojíku, takže jsem zase o něco klidnější.
No, kdo nezažil těhotenské hormony, asi pro něj tenhle článek nebude mít žádnou velkou vypovídající hodnotu :). Ale i takové dny blogerky jsou, když se mi chce jen tak vypsat, udělám to. Děkuju, že tu jste se mnou!! Jste skvělí!

kávovar - NESPRESSO
hrneček - BELLA ROSE (TADY)
malé prkénko BELLA ROSE (TADY)
velké prkénko - H&M HOME
svíčka - CHRISTIAN DIOR

4 COMMENTS ♥

 1. Naprosto souhlasím, že občas je třeba dát si pauzu a občas si to tělo vyloženě žádá. Můj poslední článek je také spíše pro mě. A hrneček je nádherný, jsem hrnko-úchyl, takže veliké veliké LIKE.

  ReplyDelete
 2. krásny článok :) ja tiež zastávam názor, že relax skrátka musí byť, na to treba vždy nájsť čas... a tiež chválim hrnček, krása :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 3. Take jsem to mela, pocit, ze nestiham..az 3 tydny pred porodem byl hotov pokojíček..a víte co, Evi? Miminko nepotrebuje sladene dokonale outfity pro Insta, ani super nabytek, uz vubec ne zirafu Sofii, dudliky zrovna od Suavinex, vsechny ty Lodger kraviny ( take jsem to vse mela🤦🏼‍♀️..).potrebuje jen vás a lásku a skromnou vybavicku..to jen my mamy si to tak nejak děláme všechno komplikovanější..😍👌

  ReplyDelete
 4. Ty všetky tie fotky ku článkom máš také chutné :). Ja robím v papieroch poriadok tak dva krát do roka (to je také väčšie triedenie a hlavne vyhadzovanie toho čo nepotrebujem, plus samozrejme v priebehu roka nejaké menšie) a oni sa vždy nazhromaždia a vždy sa aj samé rozhádžu :D.

  ReplyDelete

Blog Archive