SROVNÁNÍ CHANEL CLASSIC VERSUS BOY

Thursday, July 27, 2017


Možná si ještě pamatujete, když jsem se na začátku května objevila s velkou klasickou flap Chanel kabelkou a psala vám, že jí mám na měsíc na ozkoušení a v červnu jsem takhle testovala Chanel boy. Byl to projekt, který jsem dělala ve spolupráci s mým oblíbeným Luxury Bags.
Chanel kabelka je rozhodně kousek, který si toužím jednou pořídit. A kdo se vyzná, tak ví, že se nejedná o malé částky, ale zase na druhou stranu je to kabelka, která je nadčasová, jejich cena stále stoupá a považuje se tedy za skutečnou investici.
Tahle příležitost pro mě byla úplně úžasná, protože jsem se s kabelkami mohla opravdu dobře seznámit, zkusit si je při běžném nošení, nosit je s různými outfity, na různé příležitosti a tak zjistit, jestli je to skutečně tak MUST HAVE kousek, nebo třeba ne a jestli mě to bude víc táhnout ke klasice nebo k boy.

Koho zajímá, jak se mi kabelky nosily, co se do nich vešlo a která u mě vyhrála, plusy a mínusy, čtěte dál.

Těšila jsem se na obě dvě, bez rozdílu. Ale když byste se mě před květnem zeptali, kterou Chanel kabelku bych chtěla, nejspíš by odpověď byla jiná než moje odpověď dnes. A tomu skutečně vděčím tomuhle experimentu, pokud to tak můžu nazvat.
U kabelek všeobecně je pro mě nejdůležitější, jak se mi líbí, jak se hodí k mému stylu, co se do ní vejde a co je zač :). A že jsou kabelky mou vášní, to vám nemusím asi povídat. Kabelky a boty, ty mě na módě baví ze všeho nejvíc. Doplní i ten nejjednodušší outfit, můžete nosit furt dokola podobné oblečení a stačí jen změnit kabelku nebo boty a hned outfit dostane jiný rozměr.
A právě proto miluji i designerské kabelky, které se prostě jen tak neokoukají, hodí se téměř ke všemu a vydrží.

Chanel je pro mě ztělesnění luxusu, ale zároveň krásné módní historie a myslím, že je to kabelka, na kterou by si měla žena počkat. Nejsem si jista, že když dvacetiletá holka nosí Chanelku, je to to pravé ořechové. Kabelka za takové peníze by měla být jakási meta, na kterou se jen tak nedosáhne a jejího dosažení by si žena měla vážit a umět ocenit, co za takovou kabelkou stojí. Zkrátka podle mě je to příliš cenná věc. Nechci, aby to vyznělo, že ten, komu je dvacet a má prostředky, nemá právo si tak drahou kabelku pořídit, to vůbec, je to samozřejmě naprosto každého věc, jen já, když si vzpomenu, jaká jsem byla ve dvaceti, rozhodně bych takovou kabelku nedokázala správně ocenit a asi bych ani nechtěla, aby mé okolí koukalo na to, že na rameni nosím jednu z nejdražších kabelek.

Teď se tedy povídáme nejdříve na Chanel Jumbo Single Flap Caviar Beige.  
Do té kabelky jsem se opravdu ihned zamilovala. Bylo pouze na mně, jak moc během celého měsíce budu kabelku nosit, třeba jsem si mohla udělat obrázek po pár dnech, ale já jsem se s kabelkou tak rychle sžila, že jsem jí nosila skoro pořád. Bylo to i z důvodu její velikosti. Nosila jsem ji do práce a vešlo se mi do ní úplně vše, co jsem potřebovala.
Tady můžete vidět první verzi toho, co se do kabelky vše vešlo. Velmi klíčové je pro mě, jestli se mi do kabelky vejde diář. U kabelek, které chci mít na denní nošení je to opravdu zásadní, protože bez diáře nedám ránu. Obzvlášť, když jsem tedy chodila do práce, jsem potřebovala mít diář vždy u sebe.
A právě proto mě ohromila tahle velikost. Dřív jsem myslela, že bych sáhla po té klasické velikosti, ale teď vím, že bych u Classic Flap volila tu vetší. Ta menší je totiž taková buclatá, nebo jak to popsat a také užší, takže do ní se toho příliš nevejde a je to spíš kabelka do společnosti nebo jen tak, když jdete s pár drobnostmi. Někomu to stačí, já bych si s ní vystačila.

V kabelce jsem tedy bez problému měla: diář, peněženku, telefon, klíče, zrcátko, rtěnku, brýle a power banku.
Tady je vše výše zmíněné naskládané dovnitř.

Jsou dny, kdy s sebou nosím i foťák a i to nebyl pro Chanel Jumbo problém. V tu chvíli jsem tedy jen vyměnila svou klasickou peněženku pouze za pouzdro na karty a vše se do kabelky opět vešlo.

PLUSY
+ velikost
+ univerzálnost
+ pohodlné nošení na rameni
+ snadné zapínání
+ provedení caviar kůže (oproti jemné lambskin je více odolná, není náchylná na každý škrábaneček..)

MÍNUSY
- světlá barva (ta béžová je nádherná a hodí se ke všemu, ale pro někoho, kdo by se o kabelku neuměl perfektně starat, tedy ji dobře skladovat a čistit, by to nebylo to pravé, já sama bych volila černou).
- nejde vzít crossbody (na tohle nošení je příliš velká a řetěz je moc dlouhý, takže je opravdu dělaná na nošení na rameni, které je ale opravdu pohodlné a z ramene neklouže)
- při nošení na holém rameni se ucha otisknou do kůže, když je kabelka plně naložená.Žádný z mínusů mě nějak nepřekvapil. Byly to fakta, která jsem tušila už dopředu a jen se mi potvrdily. Plusy rozhodně převažovaly a já jsem se po měsíci s kabelkou jen těžko loučila. Opravdu mi přirostla k srdci a je naprosto skvělá!!! V Luxury Bags je teď v nabídce, tak můžete mrknout TADY.


A jdeme na druhou krásku, tedy na Chanel Boy New Medium.
Pamatuju si, že první setkání s Chanel Boy nebylo takové, jako s Classic Jumbo Flap, v ten moment jsem jí totiž vracela po měsíci a byla plná nadšení. Ale zase jsem se těšila na nové dobrodružství, to je jasné. Jen jsem měla pocit, že jak jsem se vešla do béžové Chanelky, že do téhle už toho tolik nedám. No, nebudu vás dlouho napínat, stačilo první vyvenčení Boye a veškeré obavy byly ty tam.
Aby srovnání bylo co nejpřesnější, můžete tady opět vidět, co vše jsem do kabelky dokázala naskládat. Jakmile jsem zjistila, že prostor uvnitř je opravdu velký a že kabelka je dostatečně široká, byla jsem velmi mile překvapená. Diář se do ní vešel, takže třikrát hurá, můj největší požadavek splněn :). Samozřejmě, že není tak velká jako Classic Jumbo, takže ve chvíli, kdy jsem si vzala diář, jsem nenosila velkou peněženkou ale opět jen pouzdro na karty, které má ale uprostřed kapsičku, takže tam jsem měla papírové peníze a mince vždy v zadní kapsičce v kabelce.

V kabelce je tedy: Diář, pouzdro na karty namísto peněženky, mobil, klíče, zrcátko, tužka na rty a brýle.
Vše velmi jednoduše naskládané uvnitř.
A opět verze kabelky i s foťákem. Na první pohled by mě nenapadlo, jak univerzální velikost téhle kabelky to je a že i sem se vejde foťák, ale je to tak. Tím si mě kabelka vážně získala. Takže tady foťák nahradil diář a přibyla velká peněženka.
PLUSY
+ velikost
+ univerzálnost
+ opět provedení Caviar kůže
+ cross body popruh v pohodlném provedení

MÍNUSY
- díky masitějšímu řetězu je kabelka sama o sobě těžší


V červenci jsem byla už bez obou kabelek, měla jsem tedy čas si myšlenky nechat uležet a svůj názor si utvrdit a pořád na obě dvě kabelky velmi ráda vzpomínám. Mít neomezený budget, chci obě :). Nicméně už v průběhu června, kdy jsem měla kabelku Boy jsem zjistila, že to je TA ONA, kterou bych opravdu chtěla. A povím vám, ještě před pár měsíci by mě to vůbec nenapadlo. Vždycky se mi Boy líbila, ale netušila jsem, že je až tak perfektní. Možná bych měla tíhnout více ke klasice, přeci jen klasická Chanel je tu už od roku 1955, ale pokud jde o styl, víc jsem se ve finále cítila s Chanel Boy, víc pasovala k mému stylu a mně samotné. A v neposlední řadě mi vyhovovalo cross body provedení, protože jsem ji vážně nosila skoro furt a bylo to super pohodlné.
Takže ve finále s Chanel Boy bag jsem se loučila ještě hůře a zůstává na mém wishlistu.

Musím říct, že právě i z toho důvodu miluju Luxury Bags v Praze, protože si tam člověk může pořídit luxusní kabelku po které touží, ale za nižší cenu než když jdete pro úplně novou. Luxusní kabelky z druhé ruky mi vůbec nevadí, vzhledem k tomu, že zrovna v LB je nabízejí v perfektním stavu, takže mnohdy ani není znát, že už je předtím měla nějaká majitelka a navíc v LB jsou opravdu proškolení profíci a nestane se vám, že byste naletěli a koupili fake. A na druhou stranu, když si pořídíte nějakou designerskou kabelku a po nějakém čase vás omrzí, můžete ji právě v Luxury Bags prodat nebo dát do komise.
Letos Luxury Bags slavili 10 let. Ještě než jsem s nimi navázala spolupráci, už jsem měla zkušenost s nákupem kabelky, také prodejem nějakých šperků a tenhle koncept a lidi za ním mi byly tedy sympatičtí od prvního setkání. Už je to nějaký ten pátek co jsem v LB byla prvně a jsem pyšná na to, kam se neustále posouvají.

Doufám, že vás tenhle experiment bavil a třeba jste si taky udělali víc obrázek o Chanel kabelkách. Určitě mě zajímá, pro kterou byste se na první dobrou rozhodli vy :).


12 COMMENTS ♥

 1. Obě jsou nádherné, ale asi bych si vybrala tu samou jako ty! A boží fotky :)

  ReplyDelete
 2. Moc povedený článek. Ve všem souhlasím, taky bych teď po třicítce Chanel už dokázala ocenit :-) ... takže třeba někdy... taky bych volila spíš tu co Ty, i když bych se "spokojila" s oběmi :-)

  S Lb mám taky jen ty nejlepší zkušenosti :-)

  Hezký den Kateřina.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju za milý komentář. Jsem moc ráda, že se článek líbí. O kabelkách bych mohla psát furt :D

   Delete
 3. Obrazem Blog - AdélaJuly 27, 2017 at 12:14 PM

  Souhlasím, že určité značky jsou opravdu spíše více zářné na slečně-paní-dámě, která má něco za sebou a umí to nosit a ví se, že ten punc luxusu je na ní zářný. To samozřejmě může splňovat i slečna ve 20, ale tím ta značka - kabelka - ztrácí. Prostě něco více sluší "dospělé ženě". Musím říci, že dle článků se mi líbí více ta béžová, i když v životě bych asi uplatnila více tu černou. Co se mi ale líbí v celém článku nejvíce? Fotografie v outfitu se slaměným kšiltem! Ten bych snad radši, než channelku :)))

  ReplyDelete
 4. Ja miluji klasiku. Mam tu stejnou co ty - beige, large, jen v lamb skin kuzi. Jedine, co me tedy na ni zarazilo a mrzi, ze staci pidi midi cokoliv a ruzky a boky jsou odrene a uz to nejde vratit. A to jsem ji mela vsehovsudy 2x na sobe. Ale smirila jsem se s tim, ze to proste k vyberu lambskin a beige patri. Cerna urcite bude odolnejsi, o to vice samozrejme caviar, ale hladka je hladka :) A s tim ocenenim teto kabelky take plne souhlasim. Zena by k ni mela dozrat :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mně se taky o něco víc líbí lambskin, ale přesně jak píšeš, ta jemná kůže je opravdu hodně náchylná. Proto bych volila caviar. :)

   Delete
  2. To jako fakt? Kabelka za cca 100 000 Kč a po dvou nošeních má odřené rohy? A to má být normální? Snad to má být investice do kabelky, co vydrží aspoň tu jednu generaci, ne?

   Delete
 5. Jéé obě jsou tak dokonalý :) Snad aspoň jednu budu někdy vlastnit!

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 6. Tak upřímně taky bych neřekla, že Le boy by mohla byt lepší než klasika a taky bych sla do obou s neomezeným budgetem.

  ReplyDelete
 7. krásne kúsky, sú naozaj nadčasové a stále maximálne trendy :) veľmi sa mi páči práve ich veľkosť, lebo ako vravíš, zbalíš do nich všetko to najdôležitejšie pekne s prehľadom :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 8. Obě vypadají luxusně ♥ a chanel kabelky se mi hodně líbí

  ReplyDelete
 9. Nadhera!!Po Jumbo Flat touzim snad od ty doby,co jsem se narodila :D Boy vypada taky nadheren a je pravdou,ze ja mam ze vseho nejradsi crossbody,takze pokud nekdy v mym zivote dojde na lamani chleba (a ja pevne verim,ze dojde) a budu se muset rozhodnout,tak to bude orisek!:)

  ReplyDelete

Blog Archive