JAK PRÁVĚ VNÍMÁM SVÉ TĚLO A CO MU DOPŘÁVÁM

Saturday, August 12, 2017


Je opravdu zajímavé sledovat, jak se člověk mění vlivem okolností, které ho v životě potkají. Myslela jsem si, že budu nohama na zemi po celou dobu těhotenství, myšleno tak, že nebudu upřednostňovat své břicho před vše ostatní, ale co si budeme povídat, je to jiný stav a právem se mu tak říká.
Zkrátka i se mnou to zamávalo a těhotenství prožívám velmi intenzivně, tedy tak, že to břicho je pro mě momentálně nejvíc.
Jsem ale na druhou stranu hrdá na sebe, že se dokážu s lidmi bavit i o jiných tématech, že stále obdivuju krásné věci v obchodech i pro sebe, čtu i jiné věci než jen ty o mateřství (i když ty převládají, pravda) a že si na maximum užívám každou volnou chvíli co mám, také spánek, když to jde, nebo jen relax a hlavně čas s manželem jen my dva spolu.
Ale také jsem se naučila být mnohem víc pohotová, tím myslím, že když trpím nespavostí, což se mi děje tak jednou až dvakrát týdně, tak to beru jako přípravu na péči o miminko a že holt každý den nebude posvícení pokud půjde o spánek. Na naspání do zásoby nevěřím, protože já, jakožto spáč největší, bych už musela mít v zásobě hodně spánku, ale stejně vždycky pocítím, když spím málo a jsem prostě unavená. Takže to budu muset takhle brát.
Naučila jsem se nalíčit se za 7 minut a spolu s dalšími třemi minutami být i učesaná. To je bych řekla také docela praktické do budoucna. :)
Už nestojím dlouhou dobu v šatně a nezkouším si milion variant outfitu, ale mám to víc v oku, takže přijdu, obléknu a jdu.

Z toho všeho vyplývá tedy to, že sebe vnímám mnohem víc než kdy dřív, protože už tu nejsem jen já, ale i to mimi v břiše. Dávám na sebe víc bacha, poslouchám své tělo a hlavně konečně tělu dávám vše, co si zaslouží, ať už pestrou stravu, tak i kvalitní péči.
Kosmetika je pro mě teď hodně zásadní a skutečně řeším, co a kdy na sebe dávám. Spoustu produktů jsem věnovala, spoustu vyházela a mám už jen ty, které mi vyhovují a mám ráda.
K nim patří bezesporu produkty L'Occitane. Prapůvodně jsem od téhle značky znala hlavně krémy na ruce a vlastně až díky blogování a spolupráci s touto francouzskou značkou jsem se s ní seznámila víc. A to je přesně ten moment, kdy miluji tyhle příležitosti, které mi vstupují do života díky tomu co dělám.

Tohle je pro mě ta značka, která je čistá, upřímná a mně tedy ohromně sympatická. Své o tom ví i naše vynikající tenistka Petra Kvitová, která se právě stala ambasadorkou L'Occitane. Řekla bych, že přesně Petra je ten typ člověka, který se k téhle značce svou povahou hodí. Teď v srpnu je její ambasadorství propojené hlavně se sprchovým olejem MANDLE. Pro vás mám tedy i dobrou zprávu, protože když si právě tento sprchový olej Mandle 250 ml koupíte, ať už v kamenné prodejně nebo na eshopu, stačí se prokázat hashtagem #mandle a dostanete navíc cestovní velikost tohoto sprchového oleje (75ml) zdarma.
Celá ta mandlová řada zdá se být skvostná, ale jelikož není prý úplně vhodný pro těhotné, tak já ji nepoužívám. Kdo by to byl řekl, ale já jsem za to ráda, že mě na to samotná značka upozornila. Já si tedy momentálně nejvíc užívám mazání poctivým krémem z BAMBUCKÉHO MÁSLA. Na břicho používám stále svůj nejoblíbenější olejíček, zbytek těla krémuji právě tímto výživným tělovým krémem Ultra Rich Body Cream Rich In Shea Butter. Je super hydratující a hloubkově vyživuje pokožku a chrání ji před škodlivými vlivy životního prostředí. Zase je to produkt, který jsem si naprosto zamilovala a už u něj zůstanu. Už si ani nepamatuju, kdy jsem měla suchou pokožku na nohou nebo rukou, což jsem dřív měla velmi často.

Takže zatím co u kosmetického stolku už zvládnu být docela rychlá, pokud jde o líčení a česání, oproti tomu v koupelně teď trávím víc času než když jsem se v 17ti chystala na párty :). Až v době těhotenství jsem o své tělo začala dbát ještě mnohem více než dřív a opravdu chci mít pokožku v co nejlepší formě. Krém z bambuckého másla jsem vám tedy už představila. Dále tady mám ze stejné bambucké řady krém na ruce. A ty modré lahvičky už si možná pamatujete z dřívějších článků ode mě. Je to odličovací mléko Slaměnka a Esenciální voda na obličej Slaměnka. Tímhle duem se odličuji už nějakou dobu a není to vidět díky modrým flakonkům, ale už mám oboje po dno, takže zítra, až půjdu s kamarádkou po obchodech si musím skočit pro nové. Jediné co používám při odličování jiného je produkt přímo na odličování očí, jinak tyhle dva produkty jsou moji favority pokud jde o čištění pleti od šminek. 

Možná bych tedy mohla apelovat na holky, které jsou mladší a na ty, které zatím nejsou těhotné, abyste péči o pokožku nepodceňovaly a začaly s ní co nejdříve. Ona vám to pak vrátí :). Já si to teď vyloženě užívám, že na to mám čas a že hlavně vidím výsledky. Ale jak říkám, začala jsem s tím s touhle striktní pravidelností až v těhotenství. Člověk prostě dospěje :).

Krásný víkend!

2 COMMENTS ♥

Blog Archive