12 MÝTŮ O LUXUSNÍCH KABELKÁCH A DOPLŇCÍCH

Monday, September 18, 2017Mám tady opět delší článek, který bude nejen rozsáhlý, ale měl by vám hlavně předat i nějaké cenné informace. Kdo se zajímá o luxusní kabelky, šperky, doplňky, tak by měl zpozornět, protože o tomhle zboží kolují často různé mýty, které vás pak mohou mást při výběru a nákupu.
Co si budeme povídat, ten, kdo kupuje luxusní kabelky jako rohlíky, tak už je jistě více v obraze a spoustu informací o nich ví, od značky samotné až po konkrétní kolekce. Tenhle článek je každopádně mířený těm z vás, kdo zatím má jen malé zkušenosti s nákupem luxusních kabelek nebo se teprve na tenhle velký módní krok chystá. Ale i těm, kdo s luxusním zbožím mají už zkušenosti, věřím, že i ostřílení se totiž dozví něco nového.

Já sama se občas setkávám s tím, že se na mě někdo z vás obrací s dotazem, když si vybíráte svou první dražší kabelku a setkala jsem se i s různými názory, které mě právě vedly k tomuhle článku.
Rozhodně ale nejsem ani zdaleka zběhlá ve všech značkách a kolekcích, takže sama bych tenhle článek nezvládla připravit tak, aby byl co nejvíc vypovídající. Článek proto vznikl ve spolupráci s Luxury Bags, prvním a v současné době největším bazarem s luxusními kabelkami a doplňky v České republice o kterém jsem vám už nejednou psala. Luxury Bags funguje už 10 let a stojí za ním tým naprostých profesionálů. Jelikož ručí za originalitu a zakládají si na perfektním servisu, tak si dávají opravdu záležet na tom, aby se dokonale vyznali ve všem, co jim projde rukama a co potom nabízí zákazníkům. Tak jdeme na to a vyvrátíme si pár mýtů :).

Fotky jsem pořídila přímo na prodejně Luxury Bags, jednotlivé zboží vám tedy rovnou pod fotkami prolinkuju, kdyby vás zaujalo (a pokud ještě bude k dispozici), protože některé kousky jsou vážně za zlomek původní ceny.

1. MÝTUS

POPULÁRNÍ KABELKY LOUIS VUITTON NEVERFULL A SPEEDY JSOU Z KŮŽE


Nejsou, jedná se o canvas, tedy o plátno potažené PVC, které je tedy oproti kůži lehčí, odolnější a cenově dostupnější.


2. MÝTUS
KOŽENÁ KABELKA VYDRŽÍ VÍC, NEŽ TA Z CANVASU


To je podle mě ten nejčastější mýtus, že lidé často investují do kožených kabelek v domnění, že kabelka je téměř na věky, ale jelikož kůže pracuje, mění tvar i povrch, tak právě na kožených kabelkách chtě nechtě bude po čase znát používání. Paradoxně mají proto delší životnost kabelky ze syntetického materiálu. Například tedy monogram canvas od LV nebo GG Supreme od Gucci.
 

3. MÝTUS
ČÍM VĚTŠÍ KABELKA, TÍM DRAŽŠÍ


Stává se, že někdo nabyde dojmu, že velká kabelka rovná se drahá kabelka, menší rovná se levnější. Není tomu tak. Záleží samozřejmě na zpracování, materiálu nebo se cena liší jen velmi málo. Tady na fotkách jsme použili schválně dvě kabelky DIOR, velkou a psaníčko. Ta velká původně stála 23 500 Kč a psaníčko původně stálo 34 000 Kč.

4. MÝTUS
KABELKA A BOTY MUSÍ BAREVNĚ LADIT/LADIT VZOREM
GUCCI kabelka, pásek

Tohle je taky jeden z častých mýtů, ale věřím, že už většina ví, že to tak opravdu není. Samozřejmě tady teď nemluvím o kombinování základních odstínů jako jsou černá, hnědá, béžová... ale spíš o takovém tom dojmu lidí, že k lesklé kabelce se musí obout jen stejně lesklé boty, že červená kabelka se nosí k červeným botám, že tenisky s logem budou nejlépe fungovat s kabelkou se stejným logem... Teď se mi stala opět situace, že jsem byla mrknou v obchodě s botami a kabelkami a jedna paní tam přímo přikládala nějaké hadí lodičky k hadí kabelce a pozorovala, jestli jsou skutečně stejně hadí, aby to mohla mít k sobě.
Opak je pravdou, kombinovaní výrazných vzorů nebo barev působí lacině a přeplácaně. Pokud zvolíte barevnou kabelku, nechte ji vyniknout a boty zvolte neutrální. A naopak. Tady jsme schválně vzaly výrazný vzor Gucci, a to hned na 3 kouscích, protože se často stává, že to někdo urputně ladí i s doplňky a to už je opravdu nekoukatelné.


5. MÝTUS
NEHODÍ SE KOMBINOVAT RŮZNÉ KOVY

Podobně jako u bodu 4 jde tady opět o kombinování, tentokrát kovů. Je pravda, že co se týče kombinace kabelky a bot, tak to už je hodně hodně dávno, kdy se to takhle ladilo, kombinování různých kovů je mladší záležitost, ale i tak už je to několik let. Vím od některých svých kamarádek, že třeba nesnesou stále to, že zip na jejich koženém křiváku je ve stříbrné barvě a k tomu by si měly vzít kabelku se zipem v barvě zlaté. Od tohohle se oprostěte, kombinování kovů má zelenou a naopak je to zábavné a osvobozující. Kožená bunda i kožená kabelka jsou drahé záležitosti a abyste je mezi sebou nekombinovali jen z důvodu odlišnosti barvy kovu je hrozně omezující a velká škoda. Naopak, dnes už se dělá spousta kousků s mixem kovů, ať už to jsou šperky, kde vidíte pohromadě odstíny stříbrné, zlaté i rose gold pohromadě, nebo jiné doplňky.
Tady jsem proto vyfotila lodičky Louis Vuitton, které mají špičku právě rovnou zkombinovanou a vypadá to perfektně. Stejně tak na druhé fotce můžete vidět, jak dobře vypadá, když máte kabelku se zlatými odstíny řetězů a zipu a k tomu na ruce stříbrné hodinky.


6. MÝTUS
KABELKA Z LESKÉ KŮŽE BUDE VŽDY VYPADAT LACINĚ


Jasně, lesklá kůže bude vždycky náročnější na kombinování a vůbec na nošení, ale opět tady strašně moc záleží jednak na konkrétní kabelce, jejím zpracováním, barvě... a pak tedy právě na tom, jak ji majitelka nosí. Pokud si někdo pořídí lesklou červenou velkou kabelku s různým zdobením, k tomu si obuje leskle červené kozačky, tak je samozřejmě vymalováno a oboje může stát klidně milion a vypadat lacině to rozhodně bude. Tedy je to disciplína náročnější, ale není nereálná a určitě proto neplatí, že lesklá kůže bude vždy lacině vyhlížející.
Například ALMA kabelky od LV  jsou podle mě fakt krásné a konkrétně tu tmavě vínovou já bych s přehledem zařadila do svého šatníku. Pro mě je tohle srdcovka už skoro 7 let, kdy ji nosila moje nejoblíbenější norská blogerka (která bohužel už nebloguje) a kombinovala ji například s khaki parkou, černými džínami...nebo takhle:


zdroj fotek: UlrikkeLund.net7. MÝTUS

PRAVÁ ZNAČKOVÁ KABELKA MÁ CERTIFIKÁT ORIGINALITY

Tady od 7. mýtu už mi byla neustále u ruky Šárka Rychtářová z LuxuryBags.cz, protože to už jsou i pro mě často nové informace a fakta, tak věřím, že se je taky rádi dozvíte. Za doplnění těchto mýtů tedy Šárce děkuji a jdeme na to.

,,Certifikát originality je skutečně mýtus - většina lidí v něj věří, ale zároveň neví, jak přesně vypadá a že vlastně ani neexistuje. S certifikáty, které by o luxusní kabelce nebo doplňku skutečně něco vypovídaly, se téměř nesetkáme.
Nejvíc by je paradoxně chtěli lidé ke kabelkám Louis Vuitton, které se s žádnými kartičkami neprodávají,
" říká Šárka Rychtářová.

8. MÝTUS
ORIGINALITU LZE OVĚŘIT POUZE TAK, ŽE SE KABELKA ROZŘEŽE


,,To by byla velká škoda! Naštěstí tomu tak není, originalitu je možné poznat důkladnou analýzou použitých materiálů, komponentů, šití a celkového zpracování kabelek či doplňků. Není důvod řezat," říká Šárka Rychtářová.

9. MÝTUS
ORIGINÁLNÍ KABELKA SE NEODŘE, NEUŠPINÍ, ZKRÁTKA JE DOKONALÁ A NEMĚNNÁ


Je pravda, že spousta žen se domnívá, že investicí do značkové kabelky mají vystaráno téměř do konce života, že kabelka bude stále bez známky nošení, protože je značková a byla drahá. To je samozřejmě mýtus.
Pravda je, že investicí do některých značkových kabelek máte rozhodně vystaráno na dlouhá léta, protože jednak některé značkové kousky zkrátka nevyjdou z módy, ale také jejich zpracování je tak precizní, že skutečně jsou odolnější a daleko kvalitnější než podstatně levnější kabelky například z módních řetězců. Pak už ale záleží na materiálů a užívání dané kabelky. Protože jak už jsem psala v bodě 2, tak například kožená kabelka na sobě po nějaké době bude vždy jevit známky nošení. Jakmile je kůže jemná, o to víc je náchylná na odření, ušpinění, změnu tvaru.
To ale neplatí samozřejmě jen na kůži, ale jak vidíte na první fotce, zip a zámek na LV kabelce už je lehce ošoupaný, tedy změnil místy odstín, i to je známka nošení.

,,Někteří lidé žijí v přesvědčení, že zipy a další kovové komponenty se nikdy neodřou, kabelka nemůže změnit svůj tvar a za důkaz, že je kabelka falzifikátem často považují i vypáranou nitku či křivý steh. Originální luxusní zboží je stále šité z materiálů s určitou životností a často ruční práce na těchto věcech se vylučuje s naprostou strojovou přesností," doplňuje Šárka Rychtářová.

10. MÝTUS

ORIGINÁLNÍ KABELKA SE POZNÁ TAK, ŽE MÁ DATE CODE

,,To platí pouze u některých značek (např. Louis Vuitton, Dior, Gucci aj.) a i tak se na tuto skutečnost nedá 100% spoléhat. U velkého množství neoriginálních kabelek se setkáme s date cody, které budou pro laiky k nerozeznání od těch autentických. Naopak se můžeme setkat i s originálním zbožím, u něhož došlo k vytržení či poškození date codu - na jeho originalitě to však nic nemění," upřesňuje Šárka Rychtářová.

Tady jsme na fotku schválně vzaly dvě Louis Vuitton Bellevue kabelky, u první fotky můžete vidět vyražený date code v látce. U poslední fotky na stejném místě už není date code vůbec viditelný.

11. MÝTUS

ORIGINÁLNÍ KABELKA JE RUČNĚ ŠITA A NIKDY NENÍ LEPENA LEPIDLEM

,,Naprostá většina originálního luxusního zboží je z části šitá strojově, z části ručně a velmi často jsou její části také lepené. Bohužel není výjimkou, když je lepidlo po čase na kabelkách patrné," objasňuje Šárka Rychtářová.

Tady na té světlé Diorce je v horní části lepidlo vidět. Zase je velká výhoda, že třeba takovouhle kabelku, která je středně použita, tak v Luxury Bags můžete zakoupit se 74% slevou a to už je sakra rozdíl oproti nové :). Odkazy dávám vždy pod fotky, pokud je zboží stále v LB v nabídce.


12. MÝTUS

LUXUSNÍ KABELKY SE VYRÁBÍ POUZE VE FRANCII, PŘÍPADNĚ V ITÁLII

,,Není tomu tak. Ačkoli některé značky drží výrobu téměř výhradně v Evropě (LV, Dior, Chanel, Hermés), jsou značky, mezi nimi také Burberry či Prada, které své zboží nechávají šít v různých asijských zemích - Čína, Taiwan, Indie..," zakončuje Šárka Rychtářová.Tak, to by bylo z hlavních mýtů vše, doufám, že jste se dozvěděli něco nového, nebo že vám naše odpovědi objasnily, kde jste tápali. Pokud by vás ještě něco zajímalo, klidně piště do komentáře, nebo se obraťte na Luxury Bags. Já jim tímto děkuji za spolupráci při vytváření článku, který jsem si opět užila, protože jsem se sama u něj něco dozvěděla :).

23 COMMENTS ♥

 1. Skvělý článek, Ejvi:)
  A Ulrikke jsem taky milovala, škoda, že už nebloguje. Srdcovka...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viď, Ulrikke byla nejlepší :) a jsem rada, že se článek líbí :)

   Delete
 2. Nemám ráda, když někdo neví o mýtu č. 4
  Pak ze mě dělají úplnýho idiota. A jo, občas se fakt takový lidi najdou.

  Prolhaná Mrcha

  ReplyDelete
  Replies
  1. Právě, furt to má někdo zarytý.

   Delete
  2. No jo no, dělaly jsme to tak roky, těžko se to odnaučujeme, generace Y. Boty a kabelku už jsem zmákla, ale pásek a kabelku nebo šátek a kabelku stále ráda ladím v pracovním outfitu. Mám dotaz na další možná mýtus: říkalo se, že Vuittonku můžu mít ke každému oblečení a nemusím řešit styl. Pak jsem ale náhodou slyšela nějakou mlaďasku na Streamu kritizovat paní v bílém outfitu, co měla messenger v damieru, že naprosto neladí. Jak to tedy je? Nosím monogram canvas. Díky za odpověď.

   Delete
  3. Ano, ano, dřív to bylo hodně zaryté pravidlo :).
   A k vašemu dotazu, taky jsem slyšela názor, že LV se hodí prakticky ke všemu. Ale vše se musí brát s mírou. Tak jako si Neverfull člověk neveze večer k šatům, tak jsou určitě outfity, ke kterým padne lépe jiná kabelka. Ale jinak bych skutečně řekla, že pokud se bavíme o klasických denních outfitech, tak se vážně LV hodí ke všemu. Já to tak alespoň mám, svou Neverfull i Speedy strašně ráda beru k jakémukoliv outfitu. Styl je ale potřeba řešit vždy, pokud je někdo nevkusný, tak na něm bude taková kabelka vypadat lacině.
   Co se týče toho Streamu, to bohužel nevím, neviděla jsem, ale celobílý outfit je právě ten, který může vypadat také lacině a kabelkou se to akorát dorazí, on ten messenger často nosí takové ty modelky, které mají na sobě upnuté úplně všechno a pokud je to vše ještě v bílé, tak si umím představit, že to skutečně není hezký.
   Jinak pokud jde o kombinaci nějakého bílého kousku a k tomu damier, tak to je naopak podle mě hrozně hezká kombinace. :)

   Delete
 3. Dokonce některé Almy nemají datacode.

  Boží článek.

  ReplyDelete
 4. Ejvi, úžasně sepsaný článek plný informací :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 5. Já jsem si pořídila koženou peněženku/psaníčko od Miu Miu a občas se na ní chodím kouknout do krabice a pomazlit se s ní. Ta kůže je tak jemná, že by se při normálním nošení v kabelce okamžitě zničila :'(

  ReplyDelete
  Replies
  1. A to je strašná škoda. To zas nos, je škoda ji nechat jen ležet. Ale chápu tvůj strach, ta jemná kůže je vážně hodně náchylná. Ale zas když ji budeš dávat v kabelce do nějaké samostatné kapsy, kam nebudeš házet nic jako klíče, co by ji poškrábalo, tak to určitě zvládne :).

   Delete
 6. Ejvi, moc krásný článek plný užitečných rad a informací! Myslím, že tento článek pomůže hodně slečnám které kabelkám nerozumí! :-) I já se tímto článkem přiučila novým věcem :-)

  ReplyDelete
 7. Gucci, Celine, Prada, Chanel - ke vsem mam nikoliv "certifikat", ale karticku, tak to trosku matete - chanel ma karticku s cislem jako v kabelce a myslim ze se tomu rika "autheticity card" takze de facto certifikat.

  A velikost kabelky - na fotce je shopper tak by bylo spis dobre rici ze shopper je nejvic basic a cenove obvykle zdaleka nejdostupnejsi, jinak velmi casto (i kdyz ne vzdy) opravdu plati, ze vetsi (treba chanel flap bag//prada double bag) je drazsi nez mensi (chanel woc/psanicko)....ale to vy urcite vite :) ale kdo ne, pro toho je to zavadejici.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky moc za doplnění. Myslím, že tady bylo hlavně ukázáno na ty certifikáty LV, které se dávají k fejkům a lidi nabírají dojem, že to zaručí originalitu. Takže takový nejčastější problém. Jinak je to fakt, co se týče těch vámi zmíněných značek.

   K druhému bodu, ano ano, s tím shopper bag je to tak. Ale myslím, že celkově to srovnání nikomu neublíží, protože často to tak někdo vnímá a to jsou většinou zákazníci, kteří netuší, co shopper bag je a jdou vyloženě po velikosti.
   Každopádně jak tam píšu, buď je to tak, že větší kabelka není zákonitě dražší, a nebo je cena jen velmi mírně vyšší a to jsem přesně narážela na ty typy jako Chanel flap, což také zmiňujete. Tam se orpavdu cena liší jen velmi málo. To ale píšu, takže snad vše vysvětleno :).

   Delete
 8. Moje milá Ejvi :-) a já se strašně bojím kombinovat černého křiváka se stříbrnými zipy např s kabelkou Furla se zlatým uchem :-D Takže já kombinovat zlaté a stříbrné neumím, děsím se toho doslova. Takže ty říkáš, že se to může? Děkuji za odpověď, Veru Hranolka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moje milá Veru :)) jasně, že jo, nejen, že se to může, ale má se to, neomezuj se a ke svému křiváku si klidně svou Furličku vezmi. Ono by to nevypadalo dobře jedině v takových případech, kdy by někde toho kovu bylo moc, takže moc kovu na bundě a moc kovu na kabelce by se tlouklo za každou cenu, bez ohledu na odstín. :). Ale jinak má kombinování kovů fakt už pár let vysloveně zelenou :).

   Delete
 9. Skvelý článok, veľa zaujímavostí..naozaj skvelý nápad, Ejvi :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Moc pěkný článek..., docela jsem se pobavila tou šílenou kombinací u Gucci (pásek, kabelka, boty). To si snad dnes vezme už jen nějaká zlatokopka...nebo Katka Kristelová:-)) Néé, obecně mi to přijde přeplácané a kýčovité, jsem srdcem minimalista a tak inklinuji spíš k tomuto stylu, včetně kabelek.

  ReplyDelete
 11. Hezký článek! Body 4 a 5 bych ale nenazvala mýty, jsou to čistě trendové záležitosti. Chvíli se to "může" a pak zas ne, záleží na době... :-)

  ReplyDelete
 12. Skvělý článek, já na tu svoji kabelku pořád čekám, i když jsem si letos udělala radost alespoň zlatou střední cestou (co se ceny týče) a to shopperem od Karla Lagerfelda. Co se těch zipů týče tak to mám přesně obráceně, v době kdy se to řešilo jsem si to kombinovala jak jsem chtěla a teď mám vždycky psotník z toho když si vezmu brýle se stříbrnými obroučkami a k tomu zlaté doplňky (jsem asi obrácená). :-D
  Díky za hezký článek
  Klára
  myfashionconnection.cz

  ReplyDelete
 13. Já bych asi nikdy nedala několik tisíc za kabelku, ale přesto jsem si článek ráda přečtla, protože co kdyby.....:-)

  O všem? Ovšem!

  ReplyDelete
 14. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 15. Ahoj parádní článek! Já sem mamince objednala k narozeninám kabelku od https://www.sikorashop.cz/kozene-kabelky a je z ní úplně nadšená. Takže až budete potřebovat tak rozhodně doporučuju. Zatím se mějte

  ReplyDelete

Blog Archive