#POWEROFBABIES

Friday, November 17, 2017


Dnes, 17. listopadu, má náš milovaný Edgar 4 týdny. Narodil se den po oficiálním termínu, tedy 40+1. Když budu důsledná, tak 7 hodin po termínu. Vyhnula jsem se tak přenášení, které je jistě náročné už. Ale co je daleko horší, když miminko přijde na svět dřív než je samotný termín. Nemluvím teď o tom, když se narodí například v polovině devátého měsíce, ani když se narodí třeba už v osmém měsíci.... Mluvím teď o tom, když se miminko narodí opravdu velmi nedonošené, ve druhém trimestru.


Pamatuju si, jak jsem z tohohle měla velký strach. Nic předčasnému porodu nenasvědčovalo, vše bylo v naprostém pořádku, ale znáte to, člověk nikdy neví, co se může stát. Radovala jsem se proto z každého gramového přírůstku Edgarka, každého dalšího týdne, protože jsem věděla, že je více a více v bezpečí, více a více se mu vše vyvíjí. Strach o miminko začíná v těhotenství a porodem to nekončí, naopak, pak už strach o vlastní dítě nikdy nezmizí.
Jsem moc šťastná, jak mé těhotenství probíhalo a že jsme to společně 2v1 zvládli takhle krásně až do 20. října, jsem vděčná za to, že mé tělo zvládlo přirozený porod a narodil se nám zdravý syn.
Ve chvíli, kdy jsem se stala mámou, se moje priority změnily a tak celkově na vše pohlížím jinak. A proto mě absolutně nenechává chladnou, když se cokoliv děje s miminkama, nenechávají mě chladnou příběhy o předčasně narozených dětech a o tom vám teď povím víc.

Byla jsem oslovena značkou Pampers, abych pomohla šířit dobro, které pro nedonošeňátka dělají. DNES, 17. listopadu, je totiž zároveň Mezinárodní den předčasně narozených dětí a právě značka Pampers vyvinula speciální pleny pro tyto miminka a věnuje je porodnici u Apolináře. Neumím si představit nekývnout, to minimum, které pro ty malinké drobečky můžu udělat je to, že budu šířit osvětu.

Přiznám se, že čtení informací a koukání na video, které ke kampani vzniklo, mi vehnalo slzy do očí. Jsem citlivka i normálně a teď v šestinedělí ještě mnohem víc. Následující řádky proto mohou povahám jako jsem já vhrknout slzy do očí.

Nová velikost speciálních plenek P-3 je o tři velikosti menží než klasické novorozenecké plenky. Vejdou se do dlaně. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly těm nejmenším nejzranitelnějším, tedy předčasným novorozencům narozených už ve druhém trimestru, které váží pouhých 500 g. Pampers je první značkou, která nabízí tak malé plenky speciálně pro předčasně narozené děti.

Pokroky v lékařských vědách umožnily přežít i takto předčasně narozeným dětem a právě to vyvolalo potřebu ještě menších dětských plen, které jsou speciálně navrženy, aby vyhovovaly jejich potřebám. Nedávno proběhl i průzkum Neonatal Intensive Care Unite a v něm uvedly zdravotní sestry, že v současné době dostupné plenky pro nedonošeňátka neodpovídají tvaru a správnému umístění pro optimální vývoj. Nové Pampers Preemie Swaddlers ve velikosti P-3 jsou navrženy, aby miminka v klidu spinkala a nic je nenarušovalo a aby měla správnou polohu. Mají tvarované úzké jádro, které pomáhá s vývojovým optimálním polohováním kyčlí. Jiné menší plenky mají široké jádro, které může posunout nohy dítěte a nedovolí, aby boky a nohy miminka pohodlně odpočívaly.

Výzkum těchto plenek probíhal tři roky, více než 10 000 hodin a stojí za ním vývojové týmy společnosti Pampers a týmy pro výzkum spotřebitelů, včetně důkladného výzkumu s více než 100 sestrami NICU (Neonatal Intensive Care Unite). Pampers ví, že jemná kůže předčasně narozených dětí vyžaduje ty nejjemnější materiály.

Celosvětově jsou plenky značky Pampers nejprodávanější. Myslím, že není člověk, který by tuto značku neznal. A já jsem opravdu potěšena, že tato značka využívá i své síly a zvučeného jména proto, aby pomáhala tam, kde je to opravdu potřeba.

Znám i osobně maminky, kterým se narodily děti předčasně a všechny jsou to hrdinky a ty malý tvorečkové jsou obrovský bojovníci. Všem proto přeju mnoho zdraví. Není to klišé, je to fakt!

A tady je to zmíněné video, které mě naprosto dohnalo k slzám.0 COMMENTS ♥

Blog Archive