OBLÍBENÉ DÁRKY - 1. NAROZENINY

Wednesday, November 07, 2018


První narozeniny byly bezesporu velký mezník. Docela dlouho dopředu jsem plánovala, co vše nachystám na oslavu, ale hlavně, co Edgárkovi k narozeninám koupíme. Vedu si v mobilu takový Baby Wishlist a rozhodně není natřískaný, spíš naopak, ale byly tam vždycky víc takové větší položky.

Dárky jsme objednávali postupně, ale ve finále, když jsme viděli seznam našich přátel s dětmi, které jsme pozvali na oslavu a uvědomili si, že každý Edgárkovi přinese nějaký dárek, rozhodli jsme se některé objednané hračky schovat proto až na Vánoce a k narozeninám jsme mu pořídili 2 velké dárky. A zbytek nechali na rodině a přátelích s tím, že pár z nich jsme dali nějaké tipy, když se ptali a vyšlo to opravdu perfektně.

Nebudu tady vypisovat všechno, co Edgar dostal, tenhle článek bude spíš o pár klíčových dárcích, které se často skloňují i na instagramu, a tak vám tady rovnou napíšu, jak u nás zafungovaly :).
 


Takže ty dva naše hlavní dárky, které jsme s manželem připravili pro Edgárka k prvním narozeninám byl kuličkový bazének a Utukutu Spectra. Bazének jsme měla na tom wishlistu fakt dlouho a říkala jsem si, že první rok bude takový ten pravý mezník, kdy se bude hodit. Objednali jsme ho docela dopředu, abychom měli jistotu, že přijde domů včas. Ještě před narozeninama jsme byli ve Finsku na dovolené a tam jsme jeden den jeli na výlet trajektem do Estonska a na trajektu byl dětský koutek s velkým kuličkovým bazénkem a málem jsem z něho Edgárka nedostala, protože v něm chtěl být prostě pořád a ten jeho šťastný výraz mluvil za vše. Takže už jsem se nemohla dočkat, až mu bazének dáme k narozeninám.


BAZÉNEK S KULIČKAMI


Bazének na něj čekal v pokojíčku hned ráno v den narozenin a byla to nádherná dětská upřímná radost. Jasně, tenhle dárek nemusí fungovat u všech dětí, ale za nás dáváme 10 bodů z 10. On ho úplně miluje. Hraje si v něm každý den. Krom toho samozřejmě i kuličky vyhazuje, pak pro ně zas leze a hází zpátky a ty co neposbírá, tak mi fakt nevadí, myslim, že dětský pokojíček je od toho, aby se tam hrálo, takže i když jsou dny, kdy se válí kuličky skoro všude, netrvá to dýl jak minutu je zase posbírat zpátky :). Naopak jsme doobjednali ještě dalších 200 kuliček, ať se tam může pořádně "vykoupat". Mají dorazit každým dnem, tak uvidíme kolik jich tam teď přisypeme a kolik necháme do zásoby až bude o něco větší.
Koupili jsme ho na Babydeco.cz, kde je možný si zvolit ze dvou barev bazénku (tmavě šedý a šedý - ten máme my) a několika barevných variant kuliček. Došel asi za týden a vše proběhlo bez problémů. 


UTUKUTU

Utukutu asi nemusím představovat, já se s ním prvně setkala u ségry, její děti mají to klasické prkno a mají ho fakt dost oblíbené. V tu dobu jsem byla ještě těhotná, takže to zatím nebylo nic na pořadu dne a ani jsem to neznala, ale samozřejmě to pak netrvalo dlouho a Utukutu se objevilo na wishlistu. Celá tahle značka je mi sympatická, je to česká rodinná firma pracující s přírodními materiály a všechny jejich produkty dávaj fakt smysl. Pokud snad tuhle značku ještě neznáte, určitě doporučuju kouknout a počíst na jejich webu utukutu.cz. Nejdřív jsem se rozhodovala jestli Edgárkovi objednáme prkno nebo Spectru, ale prkno vidim až na později, za to Spectra už doporučuje právě od roka. Takže bylo jasno.  No a co na ni Edgar? Popravdě, nečekala jsem, že bude mít až takový úspěch. První dojmy byly rozpačité, ale hned do Spectry vlezl a od dalšího dne z toho byla láska se kterou si hraje fakt denně. Houpe se v ní, pouští si v ní míčky, autíčka. Když je otočená, tak jí přelézá, podlézá, staví na ní hračky. No zkrátka je to kouzelný pozorovat, jak si umí krásně s takovou věcí vyhrát. A jako bonus, vypadá fakt dobře v interiéru :).


KNÍŽKY A KNIHOVNA


Knížky byly mé přání, které jsem radila přátelům, když se ptali, co Edgárkovi pořídit. Knížky dostal i od babiček, dostal jich tedy hned několik a z toho mám fakt velkou radost. Momentálně úplně nejoblíbenější má Fousky a ocásky, kterou dostal právě od mojí mamky a tam vždycky nejdřív nalistuje stránku s krávou a jelikož se hned po narozeninách naučil slavnostně Bůů, tak si každý den ukazujeme Bůů :). Spousta knih je zatím spíš pro mě :D, zatim mi vydrží jen u některých, ale vim, že je ještě čas a fakt se těším na všechny chvíle s knížkama.

No a jelikož se nám jeho knížky už tedy začaly hromadit i s těmi, které jsem mu postupně nakoupila už během roku, byl čas dořešit knihovnu, kterou jsem plánovala a plánovala a furt hledala tu ideální. Nejdřív jsem našla jednu, která se mi fakt zdála ideální, ale už míň ideální se mi zdála její cena. Tak jsem ještě brouzdala a narazila na skvělý tip a jelikož já už ho mám, tak se o něj můžu podělit i s vámi (haha). Tyhle poličky jsou prosím vás poličky na koření z IKEA, jedna za 99 Kč. Nemáte zač :D. No není to boží? Já jsem z toho naprosto nadšená a prcek taky! Ke knihovně chodí, knížky si z ní vytahuje, nebo rovnou ukazuje na titulní stránky a zkrátka reagoval na to fakt skvěle. Přemýšlim, že doděláme ještě další. 


DUPLO


Už to začíná, doba Legová :). Jé, jak já milovala Lego, byla jsem schopna si s nim stavět snad do 14 let :). No ale než přijde to pravé lego s milionem malých kostiček na které budeme každou chvíli našlapovat :), je tady zatím Duplo. Tak Edgárek dostal od mojí ségry a její rodiny své první Duplo. Zatím si samozřejmě nic moc nepostaví, ale dost ho baví to zkoušet, dávat zvířátko na podložku, kostičku na kostičku, ale hlavně ty zvířátka z Dupla jsou hrozně hezký a s těma si vyhraje se samotnýma. 


TATRA

Jo, tak Tatrovka, bez tý by to nešlo :). Kamarádi nám psali, jestli už ji máme a my napsali, že ještě ne, takže o dárek od nich bylo postaráno a tedy tahle legendární hračka zabodovala i u nás. Hned ten den, kdy ji Edgar dostal, se v ní nechal vozit až do aleluja. Vždycky do ní vleze, sedne se a čeká na jednoho z rodičů, který se ho ujme :DD a je taaak šťastnej. A když se nevozí, tak jí tlačí sám před sebou, nebo do ní nakládá hračky, no zkrátka Tatra je podle mě u kluků naprostá jistota, že zafunguje a myslim, že by jí každý dítě mělo mít :).Takže to by bylo pro dnešek vše. Snad vám článek alespoň trochu pomohl, pokud jste zrovna o některém z těchto dárků uvažovali pro svoje dítko. Každopádně jak píšu, každé dítě je jiné, třeba kamarádky dceru nechává bazének s kuličkama poměrně chladnou a tak podobně, ale věřim, že každá máma tak nějak tuší, na jaké hračky její roční (nebo plus mínus věkově) dítě je a co by ho mohlo bavit. Tak držím palce při rozhodování třeba při vánočních/narozeninových dárcích.

10 COMMENTS ♥

 1. Ejvi, mě by zajímalo odkud máš ten rámeček se 4 fotkami na komodě. Děkuji.

  ReplyDelete
 2. Ten už máme několik let, dostala jsem ho od mamky k jedněm Vánocům. Podle mě je klasicky z nějakého fotolabu :).

  ReplyDelete
 3. Ahojky, děkuji za tipy :-)

  ReplyDelete
 4. To je krásnej článek! Všechny ty hračky nemaj chybu! Pecka.

  ReplyDelete
 5. Poličky jsou skvělý nápad a vypadají moc hezky. Prosím jakou to mate v pokojicku podlahu odstín?
  Děkuji

  ReplyDelete
 6. Ahoj Ejvi, prozradila bys i něco málo ze soukromí, jestli plánujete i druhý mimčo? Přijde mi, že jsi se v roli maminky hodně našla!Sluší Ti to :)

  ReplyDelete
 7. Ty to máš vždycky tak krásně vyfocené! :) Já se aktuálně dívám na hračky a věci pro malé miminka, ale hrozně se mi líbí ten bazének a "houpačka". To jsem si řekla, že i když na to je ještě, tohle prostě malému pořídím :3

  MagicBeautyLife

  ReplyDelete
 8. Nádherný hračky dostal <3 Celý článek je naprosto skvělý :)

  BLOG Život s kojencem

  ReplyDelete

Blog Archive