Měsíc s novým rituálem. Zkouším rozpustný kolagen.

Saturday, June 22, 2019


Ve svym věku a díky 9 letům blogování už se nenechám jen tak něčím/někým oblbnout nebo ukecat ke spolupráci. Jestli na mě něco neplatí jsou nekonečné zprávy na instagramu, kdy mi někdo nabízí různé nové "zázračné" bobule (jak já tomu říkám), které mi zlepší vlasy, nehty, pleť a já nevim co všechno. Nechci házet všechno do jednoho pytle samozřejmě, nemluvím o nějakých vitamínech, ale mám na mysli takové ty všemožné rychle se na trhu objevující tabletky s podivným původem i složením a jejich prezentace spočívá většinou tak, že je propagují slečny, které mají přirozeně nádherné dlouhé vlasy a když se s nimi vyfotí, tak čtenáři nabudou dojmu, že díky tomu budou mít taky takové vlasy, budou taky tak štíhlí, mladí a prostě zázračné bobule :D.

Když mi přišla nabídka na vyzkoušení a potažmo případnou spolupráci s OSLO SKIN LAB, nový produkt na českém trhu - kolagen v prášku, věnovala jsem tomu pozornost ze třech bodů, a to:

1) Nabídka mi přišla od Elite Bloggers, agentury, která mě zastupuje v mnoha spolupracích, která mě už několik let zná, ví, jaké spolupráce mě zajímají, ví, jak funguju při rozhodování a výběru s kym budu spolupracovat a i přesto, že jsem i jim na spoustu spoluprací řekla ne, vždycky nabídka přišla perfektně zpracovaná, se všemi potřebnými informacemi o co jde, představená celá kampaň a zkrátka profesionálně. Proto se nestalo, že bych si jejich jakoukoliv nabídku alespoň nepřečetla, i kdybych na ní pak třeba ve finále nekývla.

2) Jak jistě víte, miluju severské země, takže když něco pochází jako třeba v tomhle případě z Norska, hned jsem se začetla a navíc je mi vždy potěšením, když někdo z těhlech zemí, kde podle mě mají blogování nastavené naprosto skvěle už dlouhá léta, se rozhodne navázat spolupráci se mnou. Takže to jsou takové plusové body :)). Ale samozřejmě furt jsem se nedostala k tomu, že pro mě musí být naprosto přesvědčující produkt samotný a tedy buď ho musím už znát a nebo mít možnost vyzkoušet.

3) No a jsme u toho. Po přečtení o novince, o kolagenovém prášku a celá prezentace jejich filozofie mě zaujala. Takže jsem byla ve fázi, že jsem kývla na osobní schůzku. Přiletěla za námi totiž i zástupkyně přímo z norské centrály Oslo Skin Lab a kromě milého povídání nám dámy (jedna z Česka a jedna z Norska) zodpověděly všechny dotazy, pověděly o studiích a vysvětlily spoustu zajímavostí. Výběr skupiny do studie byla zcela náhodná, velmi se tam hlídal placebo efekt, takže nikdo nevěděla, kdo dostal k užívání kolagen a kdo placebo. Takže se zabránilo subjektivnímu hodnocení, který často zkresluje výsledky podobných studií. Výsledky proto byly objektivní.

Ze schůzky jsem tedy odcházela s testovací řadou kolagenového prášku a hned další den jsem začala. Už je to víc jak měsíc a tak jsem tu s prvním článkem, a tedy s dojmy a vůbec s tim, jak to zatim vnímám.


CO MĚ ZAUJALO NA PRVNÍ DOBROU? 

V první řadě chci říct, že mně zaujalo to, že tenhle rozpustný kolagen je bez chuti a bez zápachu, což považuju za geniální. Můžete to smíchat s jakýmkoliv pitím nebo jídlem, já jsem si udělala úplně jednoduchý rituál, že to míchám každé ráno s vodou s citronem (nebo jenom samotnou vodou), vypiju na ex a mám po ránu dvě mouchy jednou ranou.


JAK SE O PLEŤ BĚŽNĚ STARÁM?

No, snažim se s přibývajícím věkem se o pleť starat líp a líp, používat jen kvalitní produkty, používat přírodní kosmetiku a tak... Ale nejsem moc takovej ten typ, že bych vydržela pravidelně u nějakých masek, procedur, nebo zkrátka, že bych byla důsledná a o pleť pečovala perfektně. Co dělám ale fakt pravidelně je to, že si obličej každý večer odlíčím, i když zrovna usnu na gauči a pak se jen přesunu do postele, tak stejně jdu a odlíčim se. Zní to jako banalita, ale podle mě je to základ. No a pak druhá věc je ta, že se každý ráno namažu krémem s ochranným faktorem. To jsou tedy moje 100% kroky, které pro svou pleť dělám, vše ostatní jsou bonusy.
Během prvního měsíce testování jsem nechtěla být ovlivněna výsledkem nějakých krémíčků, gelíků, které mám na pleť a občas používám, takže jsem je záměrně vysadila a zůstala fakt jen u těch svých základů, které jsem tu zmínila.

TEĎ NĚJAKÁ FAKTA O OSLO SKIN LAB THE  SOLUTION

Kolagen je nejčastěji se vyskytující bílkovinou v našem těle. Ale od 25. až 30. roku věku jeho množství začíná klesat a nový se tvoří pomaleji. No a s klesajícím množstvím kolagenu ztrácí kůže svou odolnost a všechny negativní vlivy se na ní více podepíšou. Nedostatek kolagenu způsobuje stárnutí kůže a tedy vrásky, ale třeba i třepení nehtů.


Kolagen, který dodáte pokožce zevnitř bude mít vliv na to, že pokožka bude plnější, pružnější a zmírní hloubku vrásek. Optimálního výsledku dosáhnete, když je kolagen tzv. hydrolyzovaný (pokožka ho dokáže vstřebat a využít). Ideální čas na to začít tenhle kolagen používat je okolo 30. roku.

Složení The Solution je 100% hydrolyzovaný kolagen. Víc o něm samotném si přečtěte na jejich webu, kde je všechno dobře popsané.

O studii píšu výš v bodě 3., pokud jste přeskakovali :).


VIDIM NĚJAKÝ VÝSLEDEK PO MĚSÍCI UŽÍVÁNÍ?

Nebudu vám tady tvrdit, jak mám po měsíci vyhlazenou pleť, vársky jsou ty tam a tak podobně, to samozřejmě ne. Je ještě brzo na nějaké závěry. Ale budu vám dávat vědět po dvou i po třech měsících užívání. Každopádně to, co za ten měsíc už ale opravdu pociťuju a přikládám to rozhodně tomuhle prášku, protože jak jsem psala, nezačala jsem se například mazat ničim navíc, ani jsem nezměnila jiné návyky, je to, že moje pleť je mnohem víc taková svěžejší a necítím se v obličeji tolik suchá. Pár lidí kolem mě mi řeklo, že vypadám hrozně spokojeně, což pravda jsem :), ale to jsem byla i předtím, jen teď si myslim, že mi ta pleť prostě o něco víc "září" a ono to pak hned má vliv na celkový dojem.

CHCETE TO ZKUSIT TAKY?

 A na závěr. Mám pro vás na první nákup 60% slevu, protože odhodlat se to zkusit je určitě krok, kdy v rozhodování bude hrát roli i cena, která samozřejmě není nejnižší. Vyzkoušet to tedy můžete s takhle krásnou slevou a pak to bude na vás, jestli vás to zaujme nebo ne.
Cena za první zásilku pro vás bude tedy 599 Kč. Stačí objednat přes můj odkaz TADY.


0 COMMENTS ♥

Blog Archive