JAK U NÁS PROBÍHÁ VEČERNÍ USPÁVÁNÍ VE DVOU LETECH

Wednesday, November 27, 2019


Já vás po delší době vítám opět u mě na blogu, i když s malou změnou adresy. Kdo mě sleduje na instagramu, tak možná zaznamenal, že jsem měla problém se svou doménou, kterou jsem měla už od roku 2011. Pár měsíců jsem tedy byla odstavena od svého blogu a ze všeho toho vyřizování a zařizování, abych dostala svou doménu zpět jsem byla docela unavená a nakonec to všechno vyřešila doménou novou a to jen s drobnou změnou, že nemám na konci .com, ale .cz, což i dneska hodnotím za praktičtější, když většina z vás je z České republiky a když píšu články v češtině. Takže to jen na úvod.
A konečně se tedy můžu dostat k článku, který jsem pro vás měla naplánovaný na podzim díky dlouhodobé spolupráci s našimi oblíbenými produkty od LA ROCHE-POSAY.  V lednu jsem totiž už psala na instagramu o našem uspávání  (TADY) , to Edgárkovi bylo rok a čtvrt. A teď vám povím, co a jak se u nás za tu dobu co se týče večerního rituálu, změnilo.


Zkrátka, jak už to u malých dětí bývá, hodně věcí se rychle mění. Jsou různá období a opravdu nejde předvídat, jak dlouho bude které trvat. Proto jsem i k tomu tak začala postupně přistupovat, nehroutila jsem se z toho, když byly večery, kdy usínal třeba v půl 11 večer, nebo když byly večery, kdy usnul třeba v 8, ale v 9 už se vzbudil, pak v 10 a pak už začala kojící jízda. Člověk (rozuměj máma :D) si zvykne na všechno. A to neříkám, že to nebylo někdy náročný. Bylo, ale opravdu kolem toho roka jsem zjistila, že nic netrvá věčně a že konkrétně za ten první rok předvedl hned několik variant večerního usínání a celkového nočního spánku. Jen tedy prvních 17 měsíců bylo bez výjimky, že se opravdu každou noc budil několikrát na kojení a že večer usínal při kojení (nepočítám úplně ty první měsíce života, to spinkal skoro furt a nebyla potřeba nějakého speciálního uspávání).

Když jsem přestala kojit (tedy v 17ti měsících), tak nastalo pro mě naprosto nezvyklé období, kterého jsem si začala fakt moc vážit, protože v porovnání s těmi předchozími měsíci, jsem začala spát celou noc, díky tomu, že Edgárek spinkal celou noc (sem tam byly výjimky, že se vzbudil, chtěl napít, nebo měl nejspíš ošklivý sen, nebo rostly zuby atd., ale takových nocí je, ťuk ťuk, malinko). Je tedy zajímavý, jak si člověk velmi rychle na tohle nový období zvykne a teď už si ani nepamatuju, jaký to bylo v noci furt vstávat. Ale brzy si to zase připomenu s miminkem :).

No, ale co se za ty 2 roky opravdu nezměnilo, je náš večerní rituál, koupání a mazání s LIPIKAR AP+ od LA ROCHE-POSAY, které jsou vhodné právě už od miminka (složení je bezpečné i pro novorozence), pyžamko, česání vlásků...a prostě takový ty hezký radosti, který jsou zas úplně jiný než denní péče. Je krásný, jak Edgar je teď ve věku, kdy se vyloženě těší do vany, kde si hraje s vodou, se zvířátky, s písmenky a pak komentuje všechno, co se děje po koupání a pak se těší do postýlky spinkat jak si sám říká. Takže dneska jsme ve fázi, kdy spokojeně zaleze do postele (díky i za to brzké stmívání, v tomhle případě je to rozhodně plusový bod), nicméně v posteli si ještě chvíli hraje se svými oblíbenými zvířátky, nějakými plyšáky, povídá, čteme si knížky jen u rozsvíceného mráčku, který můžete taky vidět na fotkách, pak řekne: ,,peřinku, hají" zakutá se a usne. Pro mě je to momentálně neuvěřitelný balzám a relax tohle uspávání, protože to, co dřív byla poměrně náročná dřina, která trvala dlouho a která navíc byla v pozdních večerních hodinách, dneska trvá tak do půl hodinky a není výjimkou, že jsou večery, kdy už v 7 spí a spí až do rána.


Co se týče produktů od LA ROCHE-POSAY, jsme jim opravdu věrní už od miminka a navíc je nepoužívá jen Edgar, ale i my s manželem. Já osobně jsem totiž téhle značce už věrná několik let (hlavně tedy co se týče letních krémů proti sluníčku) a od tý doby, co se mi dostal do ruky LIPIKAR, nestane se, že bychom ho doma neměli, protože pro pokožku, která je suchá, citlivá, se sklonem k atopii nebo alergii a  je to za mě to nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela. Já konkrétně jsem ten případ, že mam pokožku fakt hodně suchou a taky poměrně citlivou, jen tak něco si na sebe dát nemůžu. Manžel má citlivou pokožku a Edgárek taky. A jestli je něco fakt nepříjemného, tak je to, když kůže svědí a tím pádem je neklidná a to se rovná například právě i ten neklidný spánek, Takže i to je jeden z důvodů, proč nikdy nevynecháváme tenhle náš večerní rituál, který zahrnuje právě produkty LIPIKAR. O balzámu jsem tedy napsala a to, co vidíte tady na poslední fotce vedle tělového balzámu, je balzám na koupání a co si budeme povídat, jakmile nám domů dorazila tahle verze s kačenkou na pumpičce, koupání dostalo nový rozměr, protože "KAKENKA" jak říká Edgárek, je radost a velká zábava, když pumpuje sprchový balzám :). A to malé pouzdro s ovečkama (lépe vidět na předchozí fotce) je novinka, která obsahuje právě miniaturky LIPIKAR AP+, takže skvělé třeba na cesty. Tenhle kit seženete třeba pohodlně přes rohlík.cz za 150 korun.

Tak vám přeji klidné a ničím nerušené noci. A pokud je máte neklidné, rušené, tak věřte, že je to jen období :).

1 COMMENTS ♥

  1. K baby téme sa veľmi vyjadriť neviem, ale musím povedať, že malý má krásnu modernú izbu. :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    ReplyDelete

Blog Archive